Ja haiglas on sellisel rõõmsal ettevõtmisel veel eriti suur tähtsus, sest kui kodus loovad jõulumeeleolu, head tuju ja positiivseid emotsioone nii kodukeskkond ise, vanemad kui õed-vennad, siis haiglapalatis on tihtipale igav ning paha haigus teeb liiga ja olemise nukraks. Siis on hädasti tarvis, et keegi tuletaks meelde, et hoolimata kõigest on ikkagi jõulud ja see, et laps on haiglas, ei tähenda kohe kindlasti, et ta peab pühademöllust ilma jääma.

Neile lastele, kes oma tervisliku seisundi tõttu palatis olema pidid ning suurest peost osa ei saanud, viisid päkapikud pisikese kingituse palatisse — kõik 120 last, kes kolmapäeval haiglas viibisid, said sel moel jõuludest osa ning sära silmadesse.

Aga millest need lapsed siis unistavad? Muidugi Legost, ATVst ja lemmikraamatutest, aga kõige rohkem läheb südamesse ilmselt ühe väikese onkoloogiaosakonna patsiendi väga vaikse häälega öeldud soov: saada terveks.

Vaata videost, kui vahva ja meeleolukas pidu Lastehaiglas oli ning anna ka sina oma panus selleks, et Minu Unistuste Päev saaks raskelt ja krooniliselt haigete laste päevadesse ikka ja jälle rõõmu ja positiivseid emotsioone tuua!

Loe lisaks:

Vaata ka galeriid: