Rohkem tõepoolest on rohkem

„Kui sinu eesmärgiks pole just täielik minimalism, siis on „rohkem on rohkem“ disainimantra just sulle. Vastupidisel juhul tekib tunne, et su kodu ei olegi valmis,“ sõnab Jessica Geller sisekujundusfirmast Toledo Geller. „Mida enam kombineerid sisustuselemente ja materjale, seda rohkem näeb ruum valmis välja.“ Ta toob näiteks köögi, mida hiljuti disainis, kus maskuliinne ripplagi kombineeriti dramaatiliste puidust mööbliesemetega. „Teadsime, et mõlemad julged elemendid peavad teineteist täiustama. Vastasel juhul oleks tulemus tavaline ja igav,“ ütleb ta.

Loo disain täpselt selle järgi, kuidas sa tegelikult elad

Liigagi lihtne on sattuda lummusesse ilusatest kangastest ja silmapaistvatest aksessuaaridest, kuid kõige olulisem on disainiprotsessi alustades mõelda, kuidas täpselt seda ruumi kasutama hakkad. Toledo Gelleri disainerid paluvad klientidel kõigepealt täita ära detailse küsimustiku. „Selle asemel, et toa tõelist otstarvet ignoreerida ja mitte mõeldagi sellele, mis reaalselt selles ruumis pärast valmimist toimuma hakkab, keskendume me hoopis sellele, kuidas teha klientide elu võimalikult lihtsaks ning samal ajal nende kodud ilusaks.“

Sa oled ainult nii hea kui sinu elektrik

Kui sul on hea suhtlusvõrgustik, kuhu kuuluvad andekad ja usaldusväärsed eksperdid, muudab see sinu visiooni elluviimise tunduvalt lihtsamaks ja muretumaks. „Just minu elektrik, siseviimistleja ja õmbleja on need, kes minu töö särama panevad,“ sõnab sisekujundaja Megan van der Kieft sisekujundusettevõttest Margo Moore Interiors. Ta lisab, et need väärtuslikud kontaktid põhinevad usaldusel ja ajal. „Nad on kõik mulle väga palju õpetanud ning just nende asjatundlikkus on mulle tõenäoliselt palju raha säästnud.

Kliendil on tavaliselt (aga mitte alati) õigus

Hinnatud professionaalsed disainerid loodavad alati oma klientide elu paremaks ja lihtsamaks muuta. „Me oleme oma igapäevatöös juba õppinud, et ei tasu sajaprotsendiliselt võtta kuulda seda, kui klient ütleb, et ta ei vaja näiteks lampi, tooli või mõnd muud traditsioonilist eset,“ ütleb Virgina Toledo sisekujundusfirmast Toledo Geller. „Disainiekspertidena on meid palgatud, et muuta nende kodu funktsionaalseks ja ilusaks ning vahel võib see tähendada, et lisame siiski midagi sellist, mida klient esmapilgul vajalikuks ei pidanud.“

Näita seda, mida armastad

„Minevikus oli disain tunduvalt konservatiivsem ja levinud oli arvamus, et kõik sinu armastatud esemed peavad olema ära peidetud, sest need ei toimi kodu sisekujundusega,“ sõnab sisekujundaja Christina Loucks. „Nüüd aga tahame, et meid ümbritseksid kõik meie lemmikud asjad, mis meis hea tunde tekitavad.“ Loucks selgitab, et selle lähenemise otstarbekaks rakendamiseks pead valima välja oma absoluutsed lemmikud ning organiseerima need kuju või värvi järgi, et valik oleks siiski ühtlane. Jäta meelde, et ka diivanile sätitud tekk või lauakaunistusena kasutatud ehe on disainielement.

Jää lihtsuse mõttes samade värvide juurde

Kui sinu eesmärgiks on rahustav ruum, võta monokroomne lähenemine või vali sarnased värvitoonid. „Kui sellises ruumis viibid ja ringi vaatad, on sinu meel koheselt rahulik,“ ütleb Loucks. Põnevuse lisamiseks soovitab ta valida samas toonis erinevaid mustreid ja tekstuure. Ta märgib ka, et ühtlane värviskeem muudab tujule vastavalt aksessuaaride, patjade, kunstiteoste ja muu vahetamise äärmiselt lihtsaks. „Kui sul on lapsed, muudab see ühtsus ka tunduvalt lihtsamaks nende laiali jäänud mänguasjade talumise,“ ütleb ta.

Ilus paik ei tähenda trende

Liigagi lihtne on jääda mõtetes kinni viimasesse disainitrendi või tootesse, kuid disainer Kim Gordon ütleb, et ilus ruum paneb esikohale sinu heaolu. „Maadlesin kolmanda faasi rinnavähiga ja selle ajal kohutavast keemiaravist taastudes õppisin, mis on tegelikult disainis oluline,“ märgib ta. „Värv, suurus ja brändinimed ei loe enam.“ Sinu kodus tähendab see võibolla toolile hubasuse lisamiseks teki peale panekut või värskuseks vannituppa taime lisamist. Need väikesed nüansid võivad aga sinu mugavustunnet märkimisväärselt tõsta. „Jah, just selle õige tooli leidmine on oluline,“ ütleb Gordon. „Veelgi olulisem on aga sinu keskkond tervikuna.“

Allikas: Purewow