Kas teie suhtes tuleb ka tülitsemise korral ette selliseid olukordi, kui su partner sind täiesti ignoreerib ja ei vasta sulle?

Sellist käitumist nimetatakse stonewalling’uks ning tegemist on väga halva omadusega, mille tõttu enamik paare lahutavad.

Tegemist on väga toksilise käitumisega, mis paraku viib paljud paarid lahku minemiseni. Mida see siis tähendab? Piltlikult on see kivimüür ja oma tähenduselt viitab ta käitumisele, kui teine inimene lihtsalt väldib igasugust suhtlemist — ta ei taha leida lahendusi ega katsugi mõista. Sellisel puhul inimene muutub emotsionaalseks ja verbaalseks kivimüüriks ja keeldub rääkimast. Ta jääb täiesti kõigutamatuks ja puutumatuks, samal ajal kui sina oled meeleheitel ja tunned, et sind ei kuulata ega austata.

Stonewalling võib samuti tähendada seda, et su partner süüdistab sind kõiges, nagu teeksid sa mitte millestki suure asja, alavääristab seda, mis sul öelda on, ja teeb näo, nagu kõik oleks korras, ehkki see ilmselgelt nii ei ole.

Millised märgid peaksid sind valvsaks tegema?

  • Su kaaslane ignoreerib ja eirab sind ka siis, kui sa temaga räägid
  • Ta ei vasta sulle sõnadega, vaid pomiseb omaette midagi
  • Ta vahetab teemat
  • Ta kordab pidevalt sama asja, muutes jutuajamise mõttetuks
  • Ta väldib vestlust ruumist lahkudes või kadudes mõneks perioodiks
  • Ta väldib visuaalset kontakti
  • Ta on sinu vastu külm ja tundetu

Uuringute järgi on just see käitumisviis kõige suurema osa lahutuste põhjustajaks, sest selline käitumine muudab igasuguse dialoogi võimatuks ja takistab kaaslastel leida lahendust oma probleemidele. Uuringute järgi on ka 85% stonewalling’ut harrastavad inimesed just meessoost isikud, kuna emotsionaalne stimulatsioon on neile psühholoogiliselt väga kurnav. See aga ei tähenda sugugi, et ka naised nii ei käituks.

allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid