11 reeglit naistele jalgpalli EM-i ajaks

 (27)
FBL-EURO-2016-MATCH15-FRA-ALB
FBL-EURO-2016-MATCH15-FRA-ALBFoto: FRANCK FIFE, AFP

Tähelepanu, kõik naised! Käesolev ohtrate õpetussõnadega vürtsitatud lugu võib päästa teie suhte, teie abielu, teie mehe terve mõistuse ning miks mitte ka teie lemmiklooma elu. Toome teieni elutähtsate reeglite loetelu, mis on abiks kõikidele õrnema soo esindajatele, kel au koos elada tõelise jalgpallihulluga.

Kogu maailma mehed, keda erutab lähimate nädalate jooksul vaid ja ainult jalgpall, on kirja pannud asjad, mida sel elutähtsal perioodil kodus teha tohib ja mida mitte. Nimekiri on soovitatav välja printida ning kinnitada mõne nähtava koha peale.

1. Alates EM-i algusest kuni lõpuni pead sa lugema läbi kõik spordirubriigi uudised, et teaksid, mis seal toimub ning oleksid võimeline vestlustes osalema.

Kui sa seda ei tee, siis on oodata kurja pilguga vaatamist või siis ignoreeritakse sind täielikult. Ära proovigi kaevata tähelepanupuuduse üle.

2. Jalgpalli EM-i ajal on minul ehk mehel eesõigus televiisorile, eranditult.

3. Ma ei pane pahaks, kui sa mängu ajal teleka eest läbi lähed — seni, kuni sa teed seda roomates ja ilma mind segamata.

Kui sul on plaanis lahtiriietatult teleka ette seista, siis veendu, et rõivad käeulatuses oleksid, sest mul ei ole tõesti aega sinuga pärast arsti juurde minna või sind põetama hakata.

4. Mängude ajal olen ma pime, kurt ja tumm — välja arvatud juhtudel, kui ma palun tuua endale lisajooki või sööki. Kui sa arvad, et ma sel ajal olen suuteline sind kuulama, ust avama, telefonile vastama või last rahustama, siis sa eksid ja rängalt.

Seotud lood:

5. Oleks päris hea mõte hoida külmikus tagavaraks vähemalt kaks kuuspakki õlut pluss hulganisti head-paremat söögikraami.

6. Palun mitte teha naljakaid grimasse, kui mulle sõbrad külla tulevad, et koos mängu vaadata. Tasuks selle eest on sul lubatud kasutada televiisorit öösel kella 12 hommikul kella 6-ni.

7. Palun sind kogu südamest: kui sa näed mind ahastamas, kuna minu meeskond on kaotamas — ära ütle kunagi “saa sellest üle, see on ju vaid mäng” või “pole hullu, küll nad teinekord võidavad jälle”. Sellised asjad muudavad mind veelgi vihasemaks.

8. Sa oled teretulnud vaatama mänge minuga koos, kuid rääkida on sul võimalik minuga vaid siis, kui mängus on vaheaeg ja reklaam jookseb või kui ma skooriga rahul olen.

9. Ütle oma sõpradele edasi, et nad ei sätiks oma lapse sündi, ristseid, sünnipäevasid või muid lastega seotud üritusi, mis minu tähelepanu nõuavad, EM-i ajale, sest:

a) ma ei lähe sinna;
b) ma ei lähe sinna ja
c) ma ei lähe sinna.

10. Igaõhtused spordiuudiste kokkuvõtted on sama olulised kui mäng ise. Ära proovigi mulle öelda, et “sa juba nägid päeval seda mängu, miks me ei võiks nüüd mõnda teist kanalit vaadata..”.

11. Jäta ütlemata hüüdlaused stiilis: “Jumal tänatud, et MM ei toimu iga kolme kuu tagant!” vmt.

Täname tähelepanu eest,

Lugupidamisega,
Maailma mehed