Anna kasutule kingitusele uus võimalus

Loe, kuhu saab viia tarbetud kingid!
Anna kasutule kingitusele uus võimalus
Shuterstock

Jõulude kingiralli on möödas ja võis juhtuda, et said mõne asja, mis Sul oli juba olemas või mis ei leia teie peres kasutust.

Need kingid ei pea kasutult tolmu koguma jääma. Anna asjadele uus elu, nii teed kingituse keskkonnale ja abivajajatele! Siin on mõned võimalused, kuidas kasutule kingitusele uus võimalus anda:

1. Riided, jalanõud ja mänguasjad saab viia Humanasse.Humana poed asuvad lisaks Tallinnale ka Pärnus, Tartus, Narvas, Kuressaares, Võrus, Valgas, Haapsalus, Viljandis ja Kohtla-Järvel. Lisaks taaskasutusele osaled ka suuremas heateos — kogu müügist saadud tulu suunatakse ülemaailmsete heategevusprojektide läbi viimiseks.

2. Uuskasutuskeskusesse saab viia kõiki kasutuskõlblikke asju, kust nad leiavad prügimäe asemel tee uute inimeste kodudesse. Uuskasutuskeskuste eesmärk on jõuda olukorrani, kus kõik Eesti inimesed peavad (vähemalt osalist) uuskasutamist oma igapäevaasjade ostmisel ja kasutamisel loomulikuks.

3. Vii kasutu kingitus mõnda sinule südamelähedasse taaskasutuspoodi. Nt Aarete Laegas Tallinnas, Taaskasutuskeskus Tartus, Saagu Valgus Raplas.

4. Tallinnas kogub asju Tallinna Puuetega Inimeste Koda, et need vaesuses elavatele puuetega inimeste peredele edasi kinkida. Kui mõni šokolaad või saadud kink kasutust ei leia, võta nendega ühendust (ivica.magi@gmail.com) ja vii asjad abivajajale.

5. Leia endale sobiv heategevusgrupp sotsiaalmeediast. Facebookis on mitmeid inimeste algatatuid heategevusgruppe, kust on kasutule kingitusele suure tõenäosusega võimalik leida õnnelik uus omanik.