Apple'i heategevusoksjon aitab täita laste unistused

 (3)
Apple'i heategevusoksjon aitab täita laste unistused
---

Apple'i müügi ja hooldusega tegelev ettevõte Valge Klaar aitab ka sel aastal täita vanemliku hoolitsuseta laste jõulusoove, andes uue elu vanale tehnikale ja pannes töökorda seatud tooted heategevuslikule oksjonile.

Juba neljandat aastat järjest kogub SEB Heategevusfond jõulusoovide puu projekti raames kokku enam kui tuhande vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingiunistused, mis heade annetajate abil teoks saavad. Jõulusoovide puu asub Delfi internetikeskkonnas. Nii nagu eelmiselgi aastal, otsustas ka tänavu kingikogumise projektile õla alla panna Apple’i müügi ja hooldusega tegelev Valge Klaar OÜ.

Uue elu saanud tehnika müüakse maha osta.ee heategevuslikul oksjonil ja saadud raha eest toetatakse SEB Heategevusfondi jõulusoovide puul olevate soovide täitumist. Tänaseks on toodud juba rohkem kui 30 toodet, millest vilunud tehnikud panevad järjest kokku töötavaid asju.

Valge Klaari hooldusjuht Heiti Kender: „Tegime üleskutse, et tooge oma kasutuseta seisvad ja katkised Apple’i arvutid, telefonid ja muud seadmed meie juurde, kus tehnikud teevad need korda, löövad läikima ja annavad toodetele 90-päevase garantii. Praeguseks on kindel, et oksjonile läheb vähemalt kümme seadet.”

Kasutatud tehnikat ootab Valge Klaar kuni 16. detsembrini ja seejärel algavad osta.ee keskkonnas juba esimesed oksjonid. Alghind on kõigil asjadel 1 euro ja tooted lähevad müügiks parima hinnaga: toote saab endale see, kes teeb kõige parema pakkumise. Apple’i arvutite uutest omanikest saavad sedasi osalised laste ja peremajade jõulusoovide täitmisel.

Häid annetajaid on palju, mõni neist tuleb kohmetunult ja tagasihoidlikult, teised seevastu heameelest särades. Üks riigikogulane tõi oksjonile täiesti töökorras arvuti ja popartist Mia andis oma iPodi, öeldes: „Ma saan ka ilma hakkama ja teen muusikat, las olla sellest iPodist kellelgi teisel rõõmu ja äkki jõuab ka mõni minu lugu kord sinna.” Kender lisas: „Ma ise panin oma aastaid kasutuses olnud iPhone’i oksjonile. Kuigi sellega on seotud palju häid mälestusi, peab asi teenima tänapäeval, mitte mälestustes.”

Heiti Kender usub, et aidata abivajajaid on enesestmõistetav ja tore on teha heategevusprojekte: „Kuigi ma olen skeptik ja ateist, usun ma inimeste headusesse ja sellesse, et just nimelt ühe teo haaval saab muuta maailma paremaks. See ei olegi nii raske — aitab ju kohati väga vähesest, et abi vajavale lapsele või perele naeratus näole tuua, andjast rääkimata!”

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi ütleb, et Valge Klaari algatus on hea näide sellest, kuidas suuremate soovide täitmiseks kogutakse kokku sõbrad ning üks heategu kasvab lumepallina suuremaks ja omandab mitmekordse ulatuse, tuues rõõmu nii abivajajaile kui ka aitajaile. Lumi lisas: „Mõned soovid jõulupuul on väikesed ja mõned päris suured — on lapsi, kes igatsevad pehmet kaisulooma, teised aga unistavad puldiga lennukist, jalgrattast või isiklikust mobiilist. Enamus laste soovidest on hea päkapikk üles leidnud, puul on alles vaid 15 lapse pisut kopsakamad kingisoovid. Eesti on piisavalt väike ning me suudame personaalselt suhelda iga abivajajaga ja kinkida annetajate abiga lapsele täpselt seda, mida on vaja. Kuigi üldine heaolu on lastekodudes-varjupaikades tagatud, jääb sageli vajaka isiklikust tähelepanust ja eelkõige seda eesmärki soovibki meie kampaania täita. Kui tavaperes kasvava lapse heaks ühendavad vanemad ja vanavanemad oma võimalused, et laste unistused teoks teha, siis meie asendus- ja turvakodudes peatuvatel lastel kahjuks enamjaolt selline tugipere ja kallid lähisugulased puuduvad ning annetaja toetus on nende jaoks ainus võimalus unistuse täitumiseks.”
Projekt jõulusoovide puu toetuseks leiab aset teist aastat, eelmisel aastal koguti kokku ja putitati töökorda 21 arvutit, mis pandi osta.ee keskkonnas müüki ja millest laekunu abil täideti osaliselt laste peremajade jõulusoovid.