Arst: meeste tervisenäitajad on läinud paremaks

 (3)
Konverents.Mehe tervis
Konverents.Mehe tervisFoto: Vallo Kruuser

Eesti Tervise Fondi juhataja Eero Merilinnu sõnul on Eesti meeste tervisenäitajad läinud paremaks, kuid arenguruumi selles osas on veel küllaga.

„Suurim probleem on see, et meie mehed loodavad liialt tervistkahjustava käitumise tagajärgede likvideerimisele – kui kahju on juba tehtud, küll siis arst või keegi teine terveks teeb. Sellist suhtumist ei saa õigustada, sest iga haigus jätab oma jälje. Tahan panna inimestele südamele, et eluviisid, harjumused, toitumine ja liikumine on äärmiselt tähtsad ning mõnikord olulisemadki kui tabletid või keeruline operatsioon. Inimese tervis on tema isiklik ressurss ja see on tema kõige suurem väärtus ning vara. Seda tuleb hoida ja hinnata läbi terve elu,“ rääkis Merilind  mehe tervise teemalisel konverentsil. 

Põhja- Eesti Regionaalhaigla Kardioloogiakeskuse teadusjuht professor Margus Viigimaa tõi esile, et ka väike tromb võib tekitada suure kahju. „Tromb on meeste äkksurma sagedaim põhjus, kuid trombi tekkimist on võimalik ennetada. Trombi teke südame koronaararteris põhjustab südameinfarkti ja tromb ajuarteris ajuinfarkti. Trombid tekivad arterites, mis on eelnevalt kahjustatud “halva” kolesterooli, kõrge vererõhu, suitsetamise, alkoholi kuritarvitamise ja stressi toimel. Kõik eelnimetatud pahed on aga inimese enda valik, kahjuks ei suuda paljud neist halbadest harjumustest loobuda enne, kui tõsine tagajärg on käes.“

Täna toimus neljas  mehe  tervise teemaline konverents, kus esinesid nii arstid kui ühiskondlikult aktiivsed inimesed.