Ballett? Ei, palju enam kui tants

 (9)
41FP100310A053
Scanpix

Kui sulle meeldib kaasaegne ballett, kehaline ilu ja tavapärasest täiesti erinev tantsuetendus, siis on järgnev videolõik just sulle. Ja mitte vaid video, sest kohe-kohe jõuab Eestisse New Yorgist pärit ja maailmalavasid vallutanud "Complexions" contemporary ballet.

Complexions tähistab kõiki kaasaegse tantsu laade ja aspekte. 1994. aastal loodud tantsutrupi hingeks on kunagised Alvin Ailey trupi solistid, koreograaf Dwight Rhoden ja tantsija Desmond Richardson. Kriitikute sõnul on nende mõlema energia võrreldav keeva laavaga. Neid ei häiri tinglikkus, liigutuste tõestamine ja vaatuse reeglid: Rhoden ja Richardson leiutavad kõik uuesti.

See on ere ballett, täis ootamatusi, kõiges igati erinev harjumuspärasest rahvuslikust. Tähelepanu on pööratud välisele: mustrile, joonte puhtusele, kehalisele ilule, virtuoossusele. Kuhjunud poliitilisi probleeme ja filosoofilisi küsimusi lavale ei tooda, jutt on tantsu ja liikumise aspektidest, kujutava kunsti keha ilust ja vaatemängu jõust.

Ansambli energia on nakatav, kinnikiiluv ja virtuoosne. Nad on teinud koostööd mh Madonna, Prince'i ja Lenny Kravitziga.

Complexions'i tantsijate tunnuslause on: "Tantsige, kui olete purunenud, seotud, tantsige oma võitluses, tantsige, kui olete täiesti vabad!"

Etendused tantsitakse mais, Tallinnas, Nokia Kontserdimajas.