Eduka kooliaasta tagab õige digivarustus


Eduka kooliaasta tagab õige digivarustus
Citycon

Enne uute vihikute ja õpikute ostmist võiks kaaluda digitaalsetele lahendustele üleminekut. Tänapäeval on arvuti koduste tööde tegemiseks elementaarne vahend, seega oleks igati loogiline oma õppematerjalide mugavaks kaasas kandmiseks ja teiste vahenditega ühildamiseks muuta ka muu kooliks vajalik elektrooniliseks.

• Tahvelarvuti võimaldab kogu kodus kogutud infot endaga kaasa võtta ja tänu sellele väheneb oluliselt ka koolikoti kaal. Erinevad õpikud, töövihikud ja vihikud mahuvad ühte tahvlisse. Peale selle on enamikus tahvelarvutites olemas baasrakendused, mis võimaldavad teha märkmeid ja tõsta esile olulist teavet.
• Puuteekraanide kasutamise teevad veel mugavamaks erinevad nutipliiatsid. Võimsamad nendest sarnanevad traditsioonilisele kirjutusvahendile nii täpselt, et mõnel juhul on vahe tegemine üsna keeruline.
• Kui tahvelarvuti tundub siiski tarbetu, siis õhuke ja kerge sülearvuti on kindel kaks ühes vahend, mida laps saab kasutada nii kodus koolitükkide tegemisel kui ka koolis presentatsioonide või suuremate uurimuste esitlemisel. Oluline on silmas pidada ka seda, et lisaks füüsilistele omadustele peab arvutil olema ka hea vastupidavusega aku.

Nutikad rakendused lastevanematele ja lastele ning iga arvutikasutaja distsiplineerimiseks:

• Screen Time – spetsiaalselt iOS-i süsteemidele arendatud äpp, mis võimaldab piirata kasutusaega rakenduse täpsusega;
• Digital Wellbeing – sama funktsiooniga lahendus, kuid mõeldud Android-seadmetele;
• Google Family Link – lisaks ekraaniaja jälgimisele ja piiramisele võimaldab see rakendus kontrollida, mida laps oma telefoni laadib;
• TracKIDz – võimaldab jälgida allalaaditavat sisu, selle kasutust, määrata seadmevaba aega, jälgida asukohta, saada teavitusi, kui lapse telefon lülitub välja ja palju muudki.

Tutvu koolitarvete pakkumistega SIIN.