FOTOD: aastalõpu pidulik mood lummab heledate toonide ja luksuslike aksessuaaridega

 (9)
FOTOD: aastalõpu pidulik mood lummab heledate toonide ja luksuslike aksessuaaridega
Foto: Kaubamaja

„Aastalõpu pidulik mood on pärit justkui helgest talveunenäost,“ rääkis Kaubamaja ajakirja Hooaeg peatoimetaja Britta Ratas. „Traditsiooniline glamuurimöll on asendunud skandinaaviapärase puhtuse ja lihtsusega. Romantilistel detailidel ja aksessuaaridel on tähtis koht, kuid ei pea kartma, et need mõjuksid ülepakutuna – lisa külluslikult sädelev kingapaar või luksuslik diadeem minimalistlikule komplektile ja oledki valmis väärikale pidudehooajale vastu minema.“

Hooaja lemmiktoonideks on valge ja heledad pastelsed toonid, mis on sama imelised avaratel mantlitel ja retro-modernsetel kostüümidel kui haldjalikult hõljuvatel nukukleitidel.

Ka kirkad ja erksad värvid pole pimedatel talvekuudel moepildilt kadunud – naiselikumad kleidid on kaetud fuksiaroosa, veetleva punase, kuningliku sinise või mahlaka lillaga.

Värvisähvatuste kõrval mõjub eriti elegantselt ajatu must-valge monokroom, mille puhastes rütmides on meeletu jõud. Salendavad optilised lõiked ja klaar graafika kuulub kahtlemata stiilseimate peokülaliste valikusse.

Inspiratsiooni võib leida lummavatest 20ndatest, mil filmikunst oli veel mustvalge ja diivad dramaatilised. „Võrgutavaid siidist, sametist ja pitsist rõivaid on ajastule omaselt kaunistatud tantsivate narmaste ja sulgedega. Üldmuljet täiendavad ekstravagantsed ehted ning katsetada tasuks kindlasti hooaja ägedamaid aksessuaare – pikki kindaid ja karusnahka,“ soovitas Britta Ratas. „Glamuursetele kleitidele vastandudes võib täpselt sama pidulik ja stiilne välja näha ultramoodsas pükskostüümis.“

Seotud lood:

Aksessuaarid on suured ja silmatorkavad. Ehtemoes moodustavad lihtne minimalism ja külluslik barokk ootamatuid kooslusi. Detailidest on eelistatud suled, kristallid, pitsid ja pärlid, ühtlasi jätkub peakatete trend, kus staarilikult glamuursed kübarad ja kaabud lisavad paraja annuse vürtsi kogu komplektile. Kõrged kontsad on pidulikus rõivamoes eelistatud klassika, kuid sel talvel ei ole vähem tagasihoidlikud ka madalad kingakesed, mis on samuti ehitud säravate lipsukeste ja litritega.

Ka pidulikus meestemoes on eeskujuks võetud Skandinaavia puhas disain. Talve moemaiuspalade hulka kuulub meestel ilmtingimata pintsak, näiteks luksuslik sametpintsak, kuid pidulikku muljet aitavad tekitada ka ekstravagantsed mustrid, läikega pinnad ja nahast detailid. „Soosingus on pidulikud toon-toonis ülikonnad ja komplektid ning lipsu võib samuti valida samas värvigammas. Pidulikuks sündmuseks sobib alati ka uljas kikilips,“ soovitas Britta Ratas.