Grillide välimääraja: milline grill endale selleks suveks muretseda?

 (2)
Grillide välimääraja: milline grill endale selleks suveks muretseda?
Grilli valikul peab kõige olulisema küsimusena vastama sellele, et milleks grilli kasutata peamiselt hakatakse: BBQ'ks, sašlõki küpsetamiseks või hautamiseks!Unsplash.com

Vanematel aegadel oli õues toiduvalmistamisega lihtne – selle tarbeks olid lõkkeasemete kõrvale lisatud vardahoidjad, milles sai metallvardasse aetud lihad või vorstid kuumaks ja krõbedaks keerutada. Tänapäeval on õige grilli valimine tunduvalt raskem, sest valik on mitmeid kordi laiem.

Sobiva või eelistatud ahju valimist tuleb aga alustada terminoloogiast. Teeme selgeks, mis on barbecue ja mis grillimine.

- BBQ on toidu (eriti liha) aeglane küpsetamine spetsiaalses veevanniga varustatud ahjus, suhteliselt madalal temperatuuril ( 70–120 °C), suitsuses ja niiskes keskkonnas. BBQ-liha omandab kergelt suitsuse maitse ning on tänu aeglasele valmimisele mahlasem kui grill-liha!

- Grillimine on küpsetamine hõõguvate süte kuumuses, st soojuskiirguse mõjul. Grillides tekib lihale kõrge ja kuiva kuumuse mõjul ilus pruunistus. Seetõttu tuleb pöörata tähelepanu liha mahlasuse, meeldiva aroomi ja välimuse säilitamisele.

Keraamilised grillid

Keraamilised grillid on praegu hitt-tooted, kuid tuleb tähele panna, et tegemist on selgelt edasijõudnud grillija mängukanniga, mida tuleb osata kasutada. Kuna grill on hermeetiline, ei sega sellel küpsetamist tuul, ja kuna kogu konstruktsioon on üles ehitatud kuumustsirkulatsioonile, valmivad lihad ühtlaselt. Keraamilisel grillil on võimalik tänu selle hermeetilisusele küpsetada liha samadel sütel kuni 12 tundi jutti, samal ajal kui muid BBQ-ahjusid tuleb kütta tihti iga tunni tagant.

Keraamilisi grille peab oskama kasutada – kaant ei tohi tugevalt kinni kolksutada, kuna see võib puruneda, talvel ei tohi valada grilli söestarterist tulikuuma sütt (sama purunemisohu tõttu). Samuti tuleb pärast pikka kaane all haudumist kaant kergitades ettevaatlik olla – ootamatult suur hapnikutulv lööb selle vahelt leegi välja.

UFO-d

Kui saab osta ainult ühe grilli, tuleks selleks valida universaalne metallgrill ehk UFO. Tegemist on lollikindla ja alati toimiva grilliga, mis annab oskuste ning teadmiste korral võimaluse ka BBQ-d valmistada. Räägime siin loomulikult kvaliteetsetest UFO-dest, millele on külge ehitatud korrektsed manipuleeritavad õhuaugud, õigesti sulguv kaas ning tugev ja mitteroostetav konstruktsioon.

Gaasigrillid

Gaasigrille peetakse kõige mugavamateks grillideks maailmas, nende valmisseadmine võtab ainult mõne minuti ning koristamismuret peaaegu ei ole. Gaasigrille eelistavad harvemini grillivad inimesed ja need, kes elavad kas kortermajas või tihedama asustusega elurajoonides, kus tihe söeving võib naabritega tüli tekitada. Tehnilisest poolest tuleb gaasigrillidega väga valiv olla ning eelistada tuntumaid brände – gaasigrilli kaane kubatuurist sõltub grilli kvaliteet ehk kas toimub grillimine või hautamine.

Sarvikud

Viimasel kümnel aastal väga populaarsed kahe korstnaga grilli-BBQ-masinad on praeguseks aga iganenud ning langenud välja ka professionaalsete grillijate arsenalist. Põhjuseid selleks on kaks – keraamiliste grillide turuletulek ning fakt, et sarvikut tuleb toimimiseks tihti ja pidevalt kütta.