Hapukoorega põletushaava määrimisest kapsalehtedeni välja ehk rahvatarkused, mis ei toimi

 (86)
Hapukoorega põletushaava määrimisest kapsalehtedeni välja ehk rahvatarkused, mis ei toimi
FreeImages.com/Michal Zacharzewski

Juunikuine TervisPluss toob oma veergudel välja nimekirja rahvatarkustest, mis tegelikkuses ei toimi. Olgugi, et naabrinaine võib ju väita, et teda tegi allikavesi sajast hädast terveks, siis paraku võib tervenemise taga olla hoopis midagi muud.

  • Ära määri põletushaavale, sh päikesest põlenud seljale, hapukoort, sest see rikneb kuumaga ja võib haavas põletiku tekitada.
  • Umbses ruumis minestanud inimest pole vaja hakata sealt välja tirima või jalgele tõstma — las ta lamab veidi, hea on tõsta tema jalad veidi kõrgemale.
  • Kui tekib krambihoog, ära hakka kannatanut värske õhu kätte sikutama ega sunni teda jalgu alla võtma. Aseta talle midagi pea alla, kas või oma kott, et ta krambihoo ajal end ära ei lööks, keera ta külili ning kutsu kiirabi.
  • Ärapõrutatud kohale pole paistetuse alanemiseks vaja panna kapsalehte. Leevenda valu külma pealepanekuga ning luumurrukahtluse korral mine EMOsse!

Rohkem suvise kiirabi nippe ja tarkuseid leiad juunikuisest TervisPlussist, kus muuhulgas räägitakse ka sellest, mida teha marrastushaavade, mürgiste marjade söömise või koerahammustuste korral.

Ole terve!