Head uudised koolilastele: Prantsusmaa plaanib loobuda kodustest ülesannetest

 (26)
Head uudised koolilastele: Prantsusmaa plaanib loobuda kodustest ülesannetest
Scanpix

Prantsusmaa president François Hollande plaanib koolireformi, mille tulemusena tehakse kogu õppetöö ära koolis ja õpilastele enam koduseid ülesandeid ei anta. Hollande`i eesmärk pakkuda kõikidele õpilastele võrdsed võimalused ja toetada neid, kel kodus puuduvad tugi ja abi ülesannete lahendamiseks, vahendab France24.

Hollande soovitas lastel koolis rohkem aega veeta ja rohkem õppimisele pühenduda. Prantsusmaal käivad lapsed niigi koolis vaid neli päeva nädalas, kuid pääsevad koju umbes kella 5-6 paiku õhtul. Hollande meelest võiks koolinädalat veel poole päeva võrra pikendada.

Kuigi Hollande`i eesmärk on laste õppimisvõimalusi võrdsustada, on paljud uuringud kodutööde vajalikkuse nagunii kahtluse alla seadnud. Arvatakse, et lapsed, kes tuubivad kodus usinalt, saavad testides hoopis kehvemaid tulemusi. Samuti võtavad ülesanded liiga palju aega ja väsitavad lapsi, nii et neil pole hiljem aega ega jaksu trenni teha või koolivälistes tegevustes osaleda.

Head lugejad, mida teie sellisest muudatusest arvate? Kas koduste ülesannete kaotamine tuleks lastele pigem kasuks või kahjuks?