Jõulusoovide puu heategevusprojekt: soovide täitumine tõi asenduskodude lastele sära silmisse

 (4)
Jõulusoovide puu heategevusprojekt: soovide täitumine tõi asenduskodude lastele sära silmisse
---

Tänaseks on jõulusoovide puule kokku kogutud laste kingisoovid täidetud (pilte kingitustest saab vaadata jõulusoovide puult) ning asendus- ja turvakodudes jõuluõhtud peetud. Me ei saa muuta seda, miks oli nende laste koduks jõuluõhtul turva- või asenduskodu, ent saame jagada lugejatega seda suurt rõõmu laste silmis, kui kingikotid avanesid.

Enne punakuues mehe saabumist valitses perekodudes ärevil-elevil õhkkond. Jõuluvana oli väga-väga oodatud ja pani südame kõvemini põksuma kõigil, olenemata vanusest. Pärast salmi ütlemist jõulutaadilt pakki vastu võttes säras nii päris väikeste kui ka pisut suuremate kingisaajate silmis siiras rõõm. Perekasvatajad rääkisid, et jõulupakid ületasid ootusi ja lapsed olid kinkide üle väga rõõmsad. Uhkusega näidati üksteisele oma kingitusi ja kiideti teiste omi.

Väike Gena oli oma puldiauto üle nii õnnelik, et magab auto kaisus tänagi lõunaund ja ei jõua ära oodata, millal lumi ükskord ära sulab, sest siis saaks autot ka välisõidul proovida. Väikesed Kristjan ja Oleg on nüüd „päris autode" omanikud - selliste, millele saab peale istuda ja sõita. Suured poisid ei jõudnud autot lõpuni kokkugi monteerida, kui väiksemad juba proovisid sellega sõitu teha.

Allar, kes unistas puldiga helikopterist, oli alul täitsa keeletu. Pakkis siis ruttu kopteri pakendist lahti ja läks jõuluvanale seda demonstreerima. Vanataat kiitis muheledes: "Jaa, jaa!"

Seotud lood:

Miša unistuseks oli ämblikmehe kostüüm ja kui ta selle kingipakist leidis, kerkisid poisi emotsioonid puudelatvade kõrgusele. Ta pani kostüümi kohe selga ja mäng algas - ka järgmisel hommikul lipsas see talle nagu iseenesest tavaliste riiete asemel selga ja poiss enam muid särke-pükse ei taha. Mišal on ämblikmehe lugu väga selge ja ta esitab seda nüüd kostümeeritud ämblikmehena erilise õhinaga.

Sandra kadus jõulupeolt väga vaikselt ära. Kui kasvataja läks teda otsima, leidis ta tüdruku oma uuele Barbiele soengut tegemas - ja juba oli nuku peagi jõutud ära pesta.

Väikesed piigad olid uhked vankri, kassi piltidega nõude ja portsu nätsude üle. Jutuvadin algas jõuluvana kinkide jagamisega ega lõppenud enne, kui väsimus tüdrukutirtsud selleks õhtuks maha murdis.

Aleksander jäi kingiks saadud telefoniga väga rahule. Ta oli sellest unistanud juba ammu ja saab nüüd oma sõpradega ühenduses olla, et vajadusel matemaatika koduseid ülesandeid täpsustada või nädalavahetusel sõpru kinno kutsuda. Noormees püüdis küll pärast paki avamist jääda soliidselt vaoshoituks, kuid naeratus ei tahtnud tema näolt kustuda.

Ka Pille oli üliõnnelik kingipaki üle, milles puutetundlik telefon: „Mul pole kunagi nii head telefoni olnud! Tavaliselt olen kellegi vana ja katkise telefoni endale saanud, aga nüüd on täiesti uus ja veel puutetundlik ja PÄRIS MINU OMA. Hoian seda hästi, see on nii armas. Ja tahan kõiki maailma häid inimesi selle eest tänada!"

Kristi ei uskunud oma silmi, kui nägi, et juuksesirgendaja karbis oli ka väike sirgendaja. Pärast jõulupeo lõppu lippas ta kohe oma tuppa ja proovis uue sirgendajaga soengut teha nii endale kui ka teistele. Kristi toa ukse taha tekkis huvilistest koguni väike klientide järjekord. Tüdruk rõõmustas: „Pean sellega veel harjutama. Suur-suur aitäh!"

Pere suuremad tüdrukud Nadja, Kristi ja Helina on väga rahul oma MP3 ja MP4 mängijatega - uni tulevat rahulikum, kui klapid kõrvas.

Ken nautis kõrvaklappe, mis olevat superhead: „Nii mõnus on oma lemmikmuusikat kuulata ja teha seda nii valjult kui soovin, ilma et see kedagi teist häiriks. Õhtul ei tahtnud ma neid peast äragi võtta ning nii juhtuski, et jäin jõuluõhtul lõpuks klappidega magama. Tänan väga kingi tegijaid!"

Kahekümnene Egit sai just selle plaadi Justin Bieberi loomingust, millest ta oli unistanud ning oma suureks üllatuseks leidis ta kingikotist lausa kaks oma lemmikartisti CD-d. Rõõmsalt ütles ta, et on nüüd kõige õnnelikum inimene maailmas! Teises peremajas mängis Põhja-Tallinna plaat 12 tundi jutti ning nii valjult, et ka alumise korruse lapsed said muusikast osa - plaat meeldis kõigile väga.

Ka Kristiina oli õhinas, sest sai kaks oma lemmikbändi plaati ja lisaks kosmeetikat. Kairi silmad särasid õnnest, kui soovitud soolalamp tema tuppa sai. Nadeždale meeldis väga oma kingipaki sisu. Seal olid torusall, müts ja kindad, mida ta kohe ka kaela, pähe ja kätte proovis - kõik sobis nagu valatult!

Kadi käis kõigile näitamas oma igatsetud spordikotti, mis on täpselt nii ilus ja noortepärane, nagu ta soovinud oli. Spordipoiss Heinole meeldis kingitud kott eriti seepärast, et see on trennis käimiseks täpselt paraja suurusega - mitte liiga suur ega mitte liiga väike ning mahutab ära kõik vajaliku.

12-aastane Raido oli soovinud endale vinget rooliga kelku ja nüüd ta selle saigi - poisi emotsioon oli kirjeldamatu, nägu naerul ja väike rõõmupisargi põsel.

Toomas on militaarsete huvidega noormees, kel oli vaid üks kingisoov - poiss tahtis väga endale saada kuulivesti, mis olevat tema komplektist veel puudu. Ta ootas oma kingitust põnevusega, sest polnud sugugi kindel, kas seda soovi on üldse võimalik täita: tegu on ju ikkagi spetsiifilise ja kalli asjaga, mida tavapoest osta ei saagi. Paki avamise järel proovis Toomas vesti kohe selga ja arvas ise, et see sobib väga hästi. Nüüd on tal oma hobiga tegelemiseks põhivarustus olemas ja ta ise on väga rahul.

Janner andis kingipakist korvpalli välja võttes jõuluvanale uue soovi kaasa: „Suvi võiks juba tulla, kas saad aidata?! Meil on ju hoovis väike kossuplats, kus on suviti mõnus sopsu visata, aga praegu on see lume all ..."

Dagnar sai täpselt sellised jalanõud jalgpalli mängimiseks, mida ta olevat ka unes näinud - isegi värv oli sama mis unes nähtutel! Jõuluvana lahkudes algas peres justkui Tuhkatriinu etenduse teine vaatus: kõik poisid seisid imetledes tossude ümber, parimad sõbrad said neid jalgagi proovida.

Kui Vika oma uued saapad jalga pani, ei raatsinud ta neid enam ära võtta. Sel õhtul olid ta varbad soojas, tõeliselt soojas!

Jane kasutas saadud kunstitarbeid samal õhtul perekodu kaunistamisel, joonistas pilte ning valmistas sõpradele pühadekaarte.

Suurte tüdrukute lõhnad olevat just nende maitse järgi välja valitud! Piigad teadsid oma parfüüme küll natuke oodata, kuid üllatushetk ei jäänud olemata - ei teadnud ju keegi täpselt, kuidas kingitus välja näeb ja mil moel see päris elus lõhnab.

Jõuluvanale kirja kirjutades teadsid poisid, et PSP-konsool maksab ikka väga palju ning mõneti olid nad lootuse kaotanud: „Jõuluvana on ju jõuluvana, ta pole rikas mees Kuult!" Kui poisid olid jõuluõhtul paki kätte saanud, läks mõni hetk aega reaalsusega kohanemiseks ja nad ei suutnud kohe uskudagi, et ammune unistus oligi nüüd täitunud.

Nathan jooksis veel enne jõuluvana lahkumist punakuue juurde, näpus digifotoka karp, ütles aitäh ja kinnitas rahulolevalt: „Minu soov täitus!" See jõulupidu jäi tema jaoks loodetavasti viimaseks turvakodus peetud peoks, sest juba järgmisel päeval ootas teda ees sõit oma uue asenduspere juurde. Projekt sai teoks SEB Heategevusfondi, Delfi ja Selveri ning enam kui 2000 suure südamega annetaja koostöös.Suured tänud kõigile jõulusoovide puu toetajatele ja annetajatele, kes olid abiks suure jõulurõõmu valmistamisel!