1. Planeerimine
Edukaks õppimiseks on väga oluline planeerimine. See tundub võib-olla veidrana, aga kui palju tead sportlasi, kes ilma planeerimata otsustavad lihtsalt veidi trenni teha ja panevad võistluse kinni? Õppimisega on suures piirdes sama lugu.
Et õppimine kulgeks efektiivselt, on vaja teha konkreetne plaan. Nii tead täpselt, millal mida õpid, millal selle ja teise aine kodutöö ära teed ja millal on puhkehetk. Kui planeerid, ei pea sa tundma pidevat pinget, et aega napib, aga kõik on tegemata. Kui asjad ei saa tehtud, on paha tunne, sest aega justkui oli ja tegelikult oleksid võinud kõik palju varem ära teha.
Enda päevakava oskad kõige paremini ainult sina paika panna. Võib-olla elad koolist kaugel ja pead bussiga iga päev 40 minutit sõitma. Ehk saad paar kodutööd juba bussis ära teha? Võimalusi on mitmeid ja pole ühte kindlat viisi. Lihtsalt võta hetk aega, tööta enda jaoks välja mingi süsteem ja vaata ise, et kõik hakkab edukalt kulgema.
2. Tee märkmeid
Vähesed õpilased oskavad teha efektiivselt märkmeid. See ei tähenda, et kirjutad vihikusse iga õpetaja öeldud sõna. Edukas märkmete tegemise oskus peitub võimes eraldada olulist ebaolulisest. Kui keskendud tunnis ja saad aru, mis on tähtis, siis kirjutad vihikusse vaid tähtsaima.