Kuidas kindlustada, et su laps on koolis aktiivne ja mõtleb kaasa? Vastus lihtne: ta PEAB hommikuti sööma

 (9)
Kuidas kindlustada, et su laps on koolis aktiivne ja mõtleb kaasa? Vastus lihtne: ta PEAB hommikuti sööma
Foto: Pexels

Peale pikka und on lapse vere glükoosivarud hommikuks ammendunud, ent aju vajab toimimiseks kohe kütust. Kui nüüd laps tormab söömata kooli, ei jaksa ta õppida, paneb lapsevanematele südamele toitumine.ee.

Hommikusöögi mittesöömise harjumust süvendavad kahjuks ka suurte koolide söögivahetundide ajad. Koolilõunat pakutakse tihtipeale peale esimest või teist tundi ehk siis seatakse lapsevanemad dilemma ette: kas annan lapsele kodus korraliku hommikusöögi ja tal jääb koolilõuna söömata või saadan lapse kooli tühja kõhuga ning laps saab koolis n-ö hommikusöögi (milleks on näiteks hernesupp või kanapraad). Tundide lõpus või ka juba koolipäeva keskel on füsioloogiliselt õige aeg lõunasööki süüa, lapsel on kõht tühi ning ta läheb puhvetisse magusat ja/või rasvast näksimist ostma.

Vähemalt klaas mahla

Mida siis hommikul lapsele pakkuda? Kel pudru söömiseks aega või tahtmist napib, võiks süüa võileiva, kohupiima või jogurtit. Kui ka see üle jõu käib, siis ilma puuvilja söömiseta või klaasi mahla joomiseta ei tohiks kodunt välja minna küll ükski laps. Aeg-ajalt võivad lapsed süüa hommikusöögiks ka kohukese, see on parem, kui tühja kõhuga kooli minna. Igapäevaseks söömiseks ei saa kohukesi soovitada, kuna need on väga suhkru- ja rasvarikkad ning nende vitamiinide-mineraalainete sisaldus ei ole väga suur, juhendab toitumine.ee.