Kuidas valida endale „seda õiget” parfüümi?


Parfüümid,lõhnaõlid
Foto: Rauno Volmar

Parfüümid mängivad nii meeste kui ka naiste elus olulist rolli, mistõttu võiks nende valimisel olla äärmiselt põhjalik. Parfüümi peale piserdamine tõstab meie enesetunnet ning muudab hetkega tuju heaks. Tõsi, parfüümi valimine võib teinekord osutuda keeruliseks ülesandeks, eriti kuna müügil on tohutus valikus äärmiselt hinnatud ja kvaliteetseid lõhnu. Kaup24 eksperdid jagavad Sinuga järgnevalt mõningaid kasulikke nippe, mis hõlbustavad tunduvalt „selle õige” parfüümi valimist.

Piserda parfüümi nahale

Igal inimesel on iselaadi nahatüüp, mistõttu võib sama parfüüm erinevatel nahatüüpidel lõhnata sootuks erinevalt. Seetõttu võiks ka poes piserdada lõhna nahale ning lasta sel paar tundi mõjuda. Alles siis on selge, kuidas antud lõhn just Sulle sobib. Lõhna tuleks kindlasti piserdada puhtale nahale, see tähendab, et eelnevalt ei tohiks määrida end lõhnastatud kreemidega või kasutada enne poodi minekut parfüümi. Tasuks ka meeles pidada, et parfüüm muudab lõhnastatud kreemide ja dušigeelide lõhnaomadusi, mistõttu võiks parfüümi kandes kasutada lõhnatuid või vaid kergelt lõhnastatud kehahooldusvahendeid.

Proovipaberid

Põhiline viga on nuusutada parfüüme proovipaberitelt. Kõnnime riiulite vahel, mitmed paberiribad käes, kuid sel moel lõhnad segunevad ning meil ei ole enam ühestki lõhnast õiget ülevaadet. Peale selle ei suuda inimene mitut lõhna järjest nuusutada, sest see põhjustab paljudele peavalu, lisaks segunevad nuusutatud lõhnad ninas omavahel. Seetõttu tasub kindlasti parfüümi randmele piserdada ja lasta sel pisut aega mõjuda ning alles siis otsustada, kas parfüüm tõesti meeldib ja sobib.

Seotud lood:

Tee vahet tualettveel ja parfüümil

Enamik magusalõhnalisi vedelikke kannavad nimetust parfüüm, kuid tuleks meeles pidada, et olemas on parfüümid, tualettveed ja odekolonnid. Kõikide eelnimetatud lõhnade parfüümisisaldus on erinev. Kvaliteetset parfüümi tuleb nahale piserdada vaid väikeses koguses ning see püsib nahal umbes kaheksa tundi. Parfüümist kiirgab rikkalikku aroomi, mistõttu sobib see ideaalselt just olulisteks tähtpäevadeks ja sündmusteks. Tualettveed on õrnema koostisega ning sobivad ideaalselt igapäevaseks kasutamiseks, odekolonnid on aga äärmiselt madala parfüümisisaldusega, püsides nahal kuni kaks tundi. Seetõttu soovitame enne lõhna soetamist kindlasti veenduda, millise mainitud tüübiga on konkreetsel juhul tegemist.

Kuidas käituda e-poest lõhna soetamisel? Testige soovitud lõhna eelnevalt mõnes tavakaupluses ning seejärel soetage soovitud parfüüm.