Loe ja jäta meelde: stilist õpetab, kuidas näha välja "lohakalt elegantne"


Loe ja jäta meelde: stilist õpetab, kuidas näha välja "lohakalt elegantne"
Foto: Eero Vabamägi

Ajakirja Anne & Stiil küsimuste ja vastuste rubriigis Moenõu vastab stilist Anu Lensment lugejate moe- ja stiilialastele küsimustele. “Kuidas näha välja “lohakalt elegantne” nii, et ei jääks muljet, nagu oleksid pool päeva riidekapi ja meigikoti seltsis veetnud?” küsib üks lugeja. Anu teab vastust!

“Mõnel inimesel on hea stiilitunnetus justkui sissekodeeritud, paljud aga ei saavuta seda ka suurima pingutusega,” tõdeb Lensment. “Samas on šikki elegantsi võimalik endas arendada. Kui täiesti eriline ja isikupärane stiil iseenesest kujunema ei kipu, siis tasub esmalt vaadata, kuidas näevad või nägid välja maailma stiilseimaks peetud naised alates Jackie Kennedyst kuni Kate Mossi või Carine Roitfeldini,” soovitab stilist.

“Lühianalüüs näitab, et need naised kannavad reeglina kvaliteetseid materjale, kauneid toone ja lõikeid, mis toovad esile keha parimad omadused — nad valivad kergesti kombineeritavaid, üsna klassikalise lõikega rõivaid, mis ei kaota kiiresti oma väärtust. Komplektile lisatakse üksikuid omanäolisi rõivaesemeid ja aksessuaare.”