Meestele, kes arsti juurde minna ei julge: terviseteste saab teha ka internetis

 (5)
Meestele, kes arsti juurde minna ei julge: terviseteste saab teha ka internetis
Foto: Heiki Rebane

Märka meest! kampaania põhiteema on sel aastal healoomuline eesnäärme suurenemine ja selle alane teadlikkus. See on probleem, mis puudutab paljusid mehi ja käib meheks olemise juurde. Enam kui pooled üle 50-aastastest meestest kaebavad kusemishäirete üle, mis on tingitud eesnäärme healoomulisest suurenemisest. Urineerimishäirete esinemissagedus hakkab kasvama üle 35-aastastel meestel ja see trend on jätkuv vanemas eas.

Levinud kaebused, mis meest häirivad, on öine urineerimine, nõrgenenud uriinijuga, raskenenud urineerimise alustamine ja pakitsus alakõhus. Probleemide tekkepõhjused on väga erinevad. Siiski, peamised teadaolevad riskifaktorid on vanus, hormonaalsed muutused, ülekaal ning varasemad suguteede põletikud.

Mehed saavad urineerimishäirete testi teha nüüd internetis

Eesnäärme healoomulise suurenemisega seotud kusemishäirete hindamiseks on välja töötatud spetsiaalne IPSS küsimustik. See on kõige olulisem uuring healoomulise eesnäärme suurenemise diagnoosimisel ja eriti ravivalikute tegemisel.

Meestekuu puhul avati IPSS testi tegemise võimaluse Märka meest! kampaania kodulehel. See on mugav võimalus teha test arvutis või nutiseadmes. Testi tulemusest võib informeerida oma perearsti või pereõde, kes oskab anda edasised soovitused urineerimishäirete leevendamiseks. Ühtlasi saab kodulehelt esmase ülevaate haiguse ja selle ravi kohta.

Seotud lood:

Et teema on aktuaalne, näitab seegi, et lühikese aja jooksul (test on avalik olnud kaks nädalat) on testi lahendatud juba juba ligi tuhat korda. Meestel, kellel urineerimisega seotud kaebused puuduvad, soovitavad arstid eesnääret alates viiekümnendast eluaastast kontrollida vähemalt üks kord aastas.

Testi saad teha siin!