Mida teha, kui herilased kiusavad ja kuidas end nende jaoks nähtamatuks muuta?

 (33)
Mida teha, kui herilased kiusavad ja kuidas end nende jaoks nähtamatuks muuta?
Foto: Scanpix

Suve alguses ja soojemate ilmadega hakkavad taas ringi tiirutama tüütud herilased, kes on pea iga grillipeo lahutamatud kaaslased, kirjutab ajakiri Naised. Eriti tüütuks muutuvad putukad aga siis, kui otsustavad oma pesa ehitada kohta, kus see inimesele ebamugavaks ja ohtlikuks võib osutuda.

Kuidas ennetada herilasepesa ehitamist?

“Kevadel tuleks katusealused spetsiaalse vahendiga üle lasta, mille tulemusel ei saa nad sinna pesa ehitada — siis on suvi muretu,” kinnitab Pest Control OÜ tegevjuht Meelis Lepp. Kaksteist nädalat kestev hooldus hoiab herilased 80% tõenäosusega elupaigast eemal, kuid ka siis on väike võimalus, et nad leiavad soodsa koha pesa ehitamiseks. Selle vastu soovitab Lepp kasutada katuseräästaste ees sääsevõrke, et herilasedkatusealusele ligi ei pääseks.

Kui herilane ärritub

Meelis Lepa sõnul ründavad herilased pesa lõhkumise korral esimest lähedal viibivat elusolendit. Nii tuleks veenduda, et selle toimingu ajal oleksid kõik ohutus kauguses või lausa toas. Samuti soovitab Lepp hinge kinni hoida, et mitte süsihappegaasi välja hingata. “Herilased jälitavad inimesi süsihappegaasi järgi. Umbes 20 meetri kaugusel võib taas hingata, kuna herilane enam ei näe, kus inimene on.”
Kindlasti ei soovita mees kätega vehkida, kuna see ärritab herilasi veel rohkem ründama, pigem võiks vaikselt eemalduda.

Allikas: Ajakiri Naised