Miks on imetamisel rinnad valulikud ja veritsevad?

 (1)
Parandatud!
Miks on imetamisel rinnad valulikud ja veritsevad?
Scanpix

Olen viiekuusete kaksikute ema (42a). Mõlemal kaksikul on oma rind, mida imeda. Sündides oli lastel 800 g kaaluvahe ja kohe piima ei olnud. Seetõttu saab suurem laps ka algusest peale lisaks Aptamili 30-90 ml, sest tal oli suurem toiduvajadus. Väiksemale olen andnud ainult rinda ja viimased kaks kuud õhtuti ka tõusvas koguses 30-120 ml lisaks. Mure selline, et mõlemad nibud imetamise alguses ikkagi hästi valusad-hellad (selline kibe valulikkus),periooditi see tugevam. Hetkel seda olnud umbes nädal aega. Eile sain ehmatuse osaliseks, sest eelviimase söötmise lõpus oli tissitita suu verine. Arvasin esmalt, et nibu on katki. Umbes paari tunni pärast oli tita toidu tagasiheites osalt hüübinud ja osalt hüübimata veri. Rinnas oli nibuvälja läheduses ühes kohas tunda ka kibedat valu. Piimapaisu ei olnud. Viimase söögikorra (22.00) andsin igaks juhuks ainult pudelit, sest see kibe valulikkus ei olnud rinnast kadunud. Hiljem pumpasin ka pisut välja, et rinna pinget vähendada.Selles piimas verd ei olnud. Hommikul andsin uuesti rinda. Söön kolmandat originaali Cerazette pille. Kas võib neist olla tingitud selline nibude valulikkus? Millest võis tekkida verejooks rinnast? Mida peaksin tegema?

VASTUS:

Te olete väga õige otsuse teinud toita rinnaga ja lausa kahte last. Teie jutu põhjal kahtlustan ma, et Teil võib olla rinnapõletik. Ma soovitan Teil rinnapiimaasendaja kogust vähendada — rinnapõletik tekib siis kui piima on piisavalt, kuid rind ei saa täielikult tühjendatud. Veri, mis lapsele rinnapiimaga suhu satub ei ole mitte kuidagi talle ohtlik. Nii terves kui põletikulises rinnapiimas on last kaitsvad antikehad.

Seotud lood:

Kui olete rinnapiimaasendaja kogust vähendanud ja 1-2 päeva jooksul muutusi ei toimu, siis soovitan imetamise nõustaja koduvisiiti, et kontrollida imemisvõtet ja rinnale pilk peale heita. Juhul kui Te Tallinnas elate, siis minu kontaktid leiab: http://www.imetamiskate.ee/?lang=et&selected=42
Nõustamine on tasuta.
Kui Te elate väljaspool Tallinnat, siis on www.siet.ee lehel nõustajate kontaktid üle Eesti.
Cerazettega ei ole Teie probleemil arvatavasti mitte midagi pistmist.

Soovin Teile jõudu ja ilusat jätkuvat laste imetamist!

Eleen Michelis
imetamise nõustaja