Millal peab sinu laps kooli minema? Kui kooli kodulehte ei jälgi, võib esimese koolipäeva hoopistükis maha magada

 (6)
Tartu MHG avaaktus
Foto on illustratiivneFoto: Hendrik Osula

Juba 27. augustil kutsub oma endised ja uued õpilased õppeaasta avakogunemisele näiteks Pärnu Koidula Gümnaasium ja Tartu Erakool, kus 9. klassi esimene koolipäev on juba lausa 22. augustil. Tartu Katoliku Kool aga alustab õppetööd hoopis reedel, 31. augustil.

Traditsiooniliselt 1. septembril alustavad õppetööd näiteks Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium, Kalamaja Põhikool, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, Paide Ühisgümnaasium, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Reaalkool, Merivälja Kool, Laulasmaa Kool, Mustvee Kool, Tartu Raatuse Kool jpt.

3. septembril alustavad õppeaastat näiteks Tartu Mart Reiniku Kool, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna 32. Keskkool, Tabasalu Ühisgümnaasium, Raplamaa Kauiu Põhikool, Võtu Gümnaasium, Tallinna Õismäe Vene Lütseum, Tallinna Muusikakeskool jpt.

2010. aastal vastu võetud põhikooli- ja gümnaasiumiseadus sätestab selgelt, et õppeaasta algus Eestis on 1. septembril. Ka haridus- ja teadusministeerium rõhutab oma kodulehel, et kuigi koolidele on seadusega jäetud võimalus ministri määratud aegadest erinevalt koolivaheaegu kehtestada, tuleks seda teha siiski kaalutletult, erandkorras ja põhjendatud juhtudel.

Koolid kasutavad võimalust nihutada õppetöö ja puhkuste aega agaralt, näitab pelk pilgugeit koolide kodulehekülgedele. Seega algab Eestis tänavune õppeaasta vahemikus 22. august – 3. september.

1. septembri tarkusepäeva traditsioon hakkab tasapisi kaduma, mistõttu on mõistlik aegsasti välja uurida, millal täpselt laps kooli saata tuleb.