Mõnus suvekokteil võib olla ka alkoholivaba

 (6)
Mõnus suvekokteil võib olla ka alkoholivaba
alkoholivabad kokteilidUnsplash.com

Suviste pidude juurde näivad reeglina käima ka kokteilid. Vähemalt kui inimeste puhkuse pilte sotsiaalmeedias vaadata. Aga saab ka teisiti. Toome ära mõned maitsvad alkoholivabade kokteilide retseptid.

Porgandikokteil

1 inimesele 10 minutit

Koostisosad
3/4 klaasi piima
1/4 klaasi riivitud toorest porgandit
1 tl mett
2 tl sidrunimahla

Juhised
Riivitud porgand, mesi ja sidrunimahl segatakse
lisatakse piim

Foto ja retsept: Kokteil.ee

Alkoholivaba mojito

1/3 kl piparmündilehti
5-7 laimitükki
3-4 cl suhkrusiirupit või 2-3 spl suhkrut
8 cl vett
purustatud jääd
Aseta klaasi piparmündilehed, suhkur ja laimitükid. Uhmerda korralikult. Lisa purustatud jääd ja vala peale gaseeritud vesi. Sega suunaga alt üles. Vee võid asendada ka Sprite'i või hoopis õunamahlaga, saad magusama joogi. Piparmündi asemel katseta sama jooki aga näiteks melissiga.
Maasikamojito
1/3 kl piparmündilehti
5-7 laimitükki
3 maasikat
2-3 spl suhkrut
8 cl vett
jääd
Aseta klaasi piparmündilehed, laim, maasikad ja suhlur, Uhmerda korralikult ja lisa klaasi jää, Vala peale vesi ja sega. Kõige peale vala veidi gaseeritud vett.

Perrier D-tox
Perrier vesi
2cl sidrunimahla
2 cl kardemonisiirupit
kurgiviil.
Lisa laia klaasi ingver ja sidrunimahl. Seejärel lisa kardemonisiirup ja natuke Perrier´i. Lõika õhuke pikk kurgiviil ja paiguta see pikka klaasi nii, et hoidad kurgiviilu, paigutad selle peale jääkuubiku ning tõstad üle selle kurgiviilu, siis lisad jälle jääd ja tõstad selle üle kurgiviilu. Korda kuni klaas on täidetud. Vala peale eelnevalt valmistatud kokteil ja täida ülejäänud klaas Perrier´iga.