Ent uut asja targalt kasutama ei õpi laps iseenesest, nii et selleks, et uuest abimehest hoopis probleeme ei tõuseks, peaks lapsevanem mobiilikasutuse põhitõed koos lapsega läbi käima ja lapsele turvaliseks mobiilikasutuseks soovitusi jagama.
Telefoni hoidmine
Ära kanna mobiiltelefoni kohas, kust võõrad ta kergesti ja Sulle märkamatult kätte saavad. Koti välimine tasku, eriti kui ta pealt kinni ei käi, lahtised taskud rõivastel jms on halvad kohad. Sealt võib telefon ka ise kergesti välja kukkuda ning lisaks on ta ka kerge saak varastele.
Püüa vältida telefoni väljavõtmist tänaval kõndides ja ühistranspordis. Kurjategijad võivad näha Su telefonis kerget saaki ning Sulle järgnedes telefoni ära võtta. Kui siiski vaja helistada, astu helistamiseks sisse mõnda poodi või seisatu bussipeatuses, kus on ka teisi inimesi. Pärast kõne lõppu pane telefon korralikult ära.
Kui võõras inimene küsib, kas Sul on telefoni ja palub seda kasutada, vasta eitavalt. Võibolla tundud endale ülekohtune, kui Sa ei aita? Aga usu: tõeliselt hättasattunud inimesed ei pöördu abipalvega lapse, vaid teiste täiskasvanute poole. Sinu käest telefoni laenuks küsija võib olla halbade kavatsustega ning Sinu telefoniga lihtsalt minema jalutada.
Ära jäta oma telefoni klassis vahetunniks lauale või garderoobis jopetasku. Kurb, aga ka Sinu klassis võib olla keegi, kes ei suuda ahvatlusele vastu panna ja Su telefoni ära varastab. Või teeb keegi omapäi jäetud telefoniga halba nalja, helistades kallitele numbritele või saates Su tuttavatele Sinu nime alt inetuid sõnumeid. Maksma ja tuttavatega suhteid klaarima pead aga Sina.
Kui telefon kaob või varastatakse
Kui märkad, et Su telefon on kadunud, on esimene asi loomulikult seda otsida. Vaata veelkord läbi oma kott ja muud kohad, kus tavatsed telefoni hoida. Kui telefon ei ole hääletul režiimil, võid paluda sõbral otsimise hõlbustamiseks sellele helistada — lähedalolev telefon annab endast siis helinaga märku.
Kui aga telefon välja ei tule või Sa lausa tead, et see on varastatud, on esimene asi ema-isa poole pöörduda ja neile lugu ära rääkida. Tuleta meelde, kus telefoni viimati kasutasid või kuhu ta panid — sellest võib palju abi olla.