Nutika koolilapse aksessuaarid


Nutika koolilapse aksessuaarid
Citycon

Aksessuaarid võivad koolilapse puhul tunduda üleliigsed, kuid targasti kasutades võivad need osutuda väga praktilisteks.

• Lapse koolitarbed, nagu pinal, seljakott, jalanõudekott ning isegi telefon, on tihti samasugused kui teistel koolikaaslastel. Nende eristamiseks on nutikas kasutada sädelevaid võtmehoidjaid ja karvaseid telefoniümbriseid, mis meeldivad ka lapsele endale.
• Päevikute ja pabertarvikute eristamiseks on kasulikud erinevad kleepsud.
• Mütsid, sallid ja kindad enamasti laste lemmikaksessuaaride hulka ei kuulu. Eriti jonnaka lapse puhul vali selline kujundus, mis tema jaoks äge tundub, näiteks mõne superkangelasega.

Suur osa tänapäeva koolitööst toimub arvutis. See tähendab, et laste silmad kannatavad pideva sinise ekraanivalguse mõju all. Samuti kahjustavad silmi pimedas lugemine ja kirjutamine ning paljudel lastel võivad olla ka geneetilised nägemisprobleemid. Eagle Visioni vanemoptometristi Liis Roostiku juhised laste silmade kontrollimiseks on järgmised:

• enne kooli minekut on kindlasti oluline lapse nägemist kontrollida. Seda eelkõige sellepärast, et lapsed enamasti ei kurda nägemisprobleemide üle;
• raamide valimisel on kõige lihtsam küsida abi prillipoes olevatelt professionaalidelt. Kuid kõige olulisem on, et raam istuks ninal kergelt;
• ekraanivalguse mõjude ennetamiseks on olemas sinist valgust blokeerivad klaasid. Tänu nendele on võimalik ennetada tulevikus tekkivaid nägemisprobleeme või aeglustada juba olemasolevate vaeguste süvenemist;
• kui lapsele on juba retseptiga klaasid kirjutatud, siis tuleks kindlasti jätkata silmaarsti regulaarset külastamist, et lapse nägemisel silm peal hoida.

Tutvu koolitarvete pakkumistega SIIN.