Õpi puhkama: ükskõik kui väga sa oma tööd ei armastaks, pead leidma hetki, et end maandada


Õpi puhkama: ükskõik kui väga sa oma tööd ei armastaks, pead leidma hetki, et end maandada
TV3

"Mulle tundub, et olen pidanud endast välja pigistama viimasedki jõuvarud ja tegema seda naeratades," lausub Ugala näitleja Adeele Sepp (26) ajakirja Eesti Naine juuninumbris. "Olema võitmatu, võtma tükk šokolaadi, jooma kohvi ja trügima edasi!" Eelmisel aastal sai ta õppetunni, mida peaks mantrana kordama igaüks: tähtis on võtta enda jaoks aega.

Eesti Naise juuninumbrist loe veel:
  • Margit Härma pikad päevad
  • Lottemaa perenaise eriline elu
  • Hingerahu otsiv Guido Kangur
  • Eksperiment: kahekesi seksikursusel
  • Armastus tutvumisportaalist
  • Isevärki ametid
  • Pingeline paarisuhe
  • Tülitsevad õed ja vennad

Tööd teeb Adeele tõsiselt. Võib-olla liigagi. Möödunud talvel pidi ta teatrist võtma pika puhkuse. “Ükskõik kui väga sa oma tööd ei armastaks, sa pead leidma hetki, et end maandada,” teab ta nüüd. “Plahvatus, mis noores näitlejas toimub, on väga ilus, aga ta ei tohi sellele plahvatusele ise jalgu jääda. Kuidas hakkama saada, kui kõik pea kohal kokku lööb, seda teatrikoolis ei õpetata…

Ma armastan oma tööd väga! Võtsin kõik vastu, mis anti. Kuni avastasin ühel hetkel, et ma pole lasknud endal olla. See pinge hakkas mõjutama minu und, nii et öö ja päev läksid sassi. Võisin õhtul avastada, et ma pole terve päev midagi söönud. Mu elukaaslane ja teised head inimesed tegid mulle selgeks, et pean oma prioriteedid uuesti paika saama — mõistma, et kui on puhkepäev, siis pean päriselt puhkama, mitte lugema lisamaterjale või tegema lisaprojekte. Et vahel peab olema lihtsalt igav, sest ajul on vaja end välja lülitada."

Seotud lood:

Tööst puhata polnud Adeelele kerge. "See on 21. sajandi haigus, see orav rattas elamine… Kõigepealt kartsin, et ei suuda teatrist kõrvale jääda, ja siis, et ma ei suuda tagasi minna."

Seni arvas Adeele, et paljud teevad joogat poosi pärast — enam mitte. Püüdes end aidata, avastas ta enese jaoks reiki. Ta kuulab end jälle hoolega. Mängib squashi, loeb luuletusi, teeb koos sõpradega muusikat… Sööb normaalselt — isegi väga!

Edasi loe Eesti Naise juuninumbri kaaneloost, kus tuleb juttu ka Adeele põnevast eksperimendist.