Pane kõrva taha! Tartu ülikooli tosin parimat soovitust ülikooli astujale


Pane kõrva taha! Tartu ülikooli tosin parimat soovitust ülikooli astujale
Foto: Raivo Tasso

Palusime Tartu Ülikooli ametlikel videoblogijatel jagada parimaid soovitusi ülikooli sisseastujale. Victorial Kübard ja Novella Uiga on majandusteaduse tudengid, kellel on esimene kursus kohe-kohe lõppemas ja nüüd meenutasid nad aastataguseid sündmusi ning panid kirja, millist nõu nad iseendale annaksid, kui saaksid ajas tagasi minna:

1. Ära karda teadmatust, uusi kogemusi ega uusi inimesi. Uude linna kolimine on positiivne kogemus ja see jääb sulle alatiseks meelde.

2. Hakka varakult elukohta otsima. Lisaks ühikatele ja kinnisvaraportaalidele liiguvad korterite ja tubade üürikuulutused ka Facebooki gruppides.

3. Ära karda eksida. Sa oled veel noor ja isegi kui selgub, et esimene valik ei osutunud õigeks on alati aega veel midagi muud proovida.

4. Vaata ülikooli kodulehelt iga eriala õppekavasid. Uuri ka õppeaineid üksikult, et paremini mõista, kuidas õppimine välja näeb.

5. Otsi lisainfot ka internetist. Paljudes foorumites kirjutavad inimesed oma kogemustest. Samas ei maksa unustada, et seal kirjutatakse anonüümselt ja päris kõike ei saa tõepähe võtta.

6. Uuri sama eriala tudengitelt, miks see eriala neile huvi pakkus ja kas nende ootused on täitunud. Guugelda ka selle eriala vilistlasi − nii saad teada, millistes ametites sa võiksid tulevikus töötada.

7. Aruta erialavalikut pereliikmete, sõprade ja õpetajatega. Sa ei pea päris üksi otsustama.

8. Vaata ka õppejõudude pakutud lõputöö teemasid. Need näitavad hästi, kui mitmekülgne üks eriala olla võib ja annavad aimu sellest, millega sa hakkad tulevikus tegelema.

9. Osale ülikooli sisseastumise vebinaril 18. juunil kell 11. Sealt saad vastused paljudele küsimustele eriala valiku ja ülikooli astumise kohta.

10. Mõtle enda jaoks välja, miks sa soovid õppida just seda eriala ning millised osinu tugevused ja huvid.

11. Ülikoolis on raske, kuid miski pole ületamatu. Näe vaeva ja sa saad hakkama.

12. Naudi suve ja ära muretse! Ülikooli astumine on suur samm iga tulevase tudengi elus.