Piinlik! Ära sina küll rannas olles niimoodi tee

 (67)
Piinlik! Ära sina küll rannas olles niimoodi tee
Foto: Matheus Ferrero/Unsplash

Rannas olles näeb poolpaljaid inimesi igasuguste erinevate kehavormidega. Me küll proovime liikuda tolerantsema mõtteviisi poole, aga paratamatult jääb pilk keskmisest suuremate inimeste peale peatuma. Me ei pruugi sellega küll midagi halba mõelda, aga sellist lauset ei tohiks kasutada nende inimeste kirjeldamiseks.

"Küll see suur naine on julge, et ta bikiine kannab!" Ei kõla ju otseselt halvasti? Aga nii ei tohiks ei öelda ega mõelda, sest see on nii mitmes mõttes täiesti vale. Enesekindlat inimest ei tohiks vaadata mõttega, et oi küll ta on julge. Küllap on talle palju öeldud, et ta on keskmisest suurem ja arvatavasti on tal ka kodus peegel olemas, kust ta sellele pidevalt kinnitust saab. Kui tema on leppinud oma kehaga ja ei karda seda varjata, ei tohiks see ka teistele inimestele probleeme tekitada. Sa võid ju mõelda, et sinu lause ei tähenda midagi halba. Aga selle lause varjatud mõte on see, et kui sina selline välja näeksid, ei paneks sa elu sees bikiine selga või ei käikski üldse kunagi rannas. Sellest varjatud mõttest saab iga inimene aru. Samuti ei ole ühelgi inimesel meeldiv kuulata, et teised arutavad tema seljataga ta välimuse üle, olgu see siis positiivses mõttes või mitte.

Enamasti lähevad inimesed randa päevitamise, ujumise ja hea ajaveetmise eesmärgil. Keegi ei taha tunda pidevat põrnitsemist enda suunas. Kui keskmisest suuremad inimesed on rahu teinud sellega, kes nad on ja ei häbene ennast, ei peaks ka tavalise kehaga inimesed nendest midagi mõtlema. Ka siis, kui kavatsused tunduvad esmapilgul head.

Allikas: YourTango