Reedesed retseptid: kaks maitsvat kokteili, mida suveõhtul külalistele pakkuda


Reedesed retseptid: kaks maitsvat kokteili, mida suveõhtul külalistele pakkuda
Morguefile. Pilt on illlustratiivne

Mis oleks veel mõnusam, kui veeta üks mõnus suveõhtu lähedaste ja sõprade seltsis kokteile nautides? Loomulikult tuletame siinkohal meelde, et alkohol on tervisele kahjulik ja seega soovitame nende retseptide puhul just alkoholivabu siidreid kasutada! Head nautimist!

2015. a. suvel pakuti mitmes Pärnu söögikohas alkoholivabu õunamahlakokteile laimi ja mündiga. See siin päris alkoholivaba pole, aga kerge ja suvine.

Valmistamisele kuluv aeg: 5 minutit
Koostis:
8 värsket mündilehte
1 — 2 tl pruuni suhkrut
poole laimi mahl
2 — 3 dl Fizz Original Dry kuiva õunasiidrit (võid valida ka alkoholivaba siidri)
jääkuubikuid

Valmistamine:
Pane 4 mündilehte kõrge klaasi põhja. Lisa pruun suhkur ning tambi kokteilinuia vms abil kergelt katki. Lisa laimimahl, jääkuubikud ning pool õunasiidrist. Sega korralikult läbi. Siis lisa klaasi ülejäänud 4 mündilehte ja soovi korral ka laimisektor. Täida klaas jääkuubikutega ning seejärel ülejäänud siidriga.

Maasikasiidrikokteil


Seotud lood:

Suvine värskendav siidrikokteil, millel suvine maasikamaitse. Maitseb parimalt kui kasutad maasikamaitselist siidrit (nt Fizz Strawberry). Võid proovida ka oma lemmiksiidri või alkoholivaba siidriga. 

Koostis:
jääkuubikuid
1 laim
1 väike avamaakurk
paar-kolm maasikat
mõned mündilehed
1,5 dl maasikamaitselist siidrit (nt Fizz Strawberry)
10 ml leedriõiesiirupit soovi korral

Valmistamine:
Pane jääkuubikud suure (veini)klaasi sisse. Lõika laim sektoriteks, pigista mahl pokaali sisse. Lisa tükeldatud kurk ja maasikad, samuti mündilehed. (Soovi korral lisa leedriõiesiirup). Täida klaas maasikamaitselise siidriga, sega jook kergelt läbi, kaunista mündioksaga ja serveeri.