Seitse asja, mida su lapse õpetaja tahab, et sa juba praegu teaksid

 (54)
Haridusministeerium: paljud õpetajad peavad hakkama andma mitut õppeainet.
Päevaleht/Pressifoto, Priit Simson

On asju, mida võiksid teada juba enne kooliaastaalgust. Nii väldid hilisemaid arusaamatusi ja leiad oma lapse õpetajaga kiiremini ühise keele. Siin on asjad, mida õpetajad tahaksid lapsevanematele õpetada enne, kui nad hakkavad õpetama nende lapsi.

1. Kui sa tahad minuga mingist probleemist rääkida, siis tee seda hommikusel ajal. Päeva lõpuks olen ma väsinud, pea on pulki täis ja viimane asi, mida ma tahan, on lapsevanemaga juttu ajada.

2. Loomulikult suhtun ma reisi tõttu koolist puuduvasse lapsesse pisut halvustavalt. Samal ajal kui teised nühkisid pinke ja õppisid, sulistas tema soojas rannas — olgu ta teadmised siis pärast vähemalt kümme korda paremad kui kõigi teiste omad!

3. Kõik kodus juhtunu jõuab ka kooli. Lapsed räägivad ja nad räägivad palju — tean sinu ja su mehe vahelistest suhetest sageli rohkem, kui sa arvatagi oskad, nii et lõpetage lapse ees tülitsemine!

4. Laps, keda sina näed kodus pole mitte kunagi sama, kes on minul klassiruumis ja koolikoridoris.

5. Mina ei otsusta, mida ja kui palju su lapsele õpetada — kõik on kindlalt paika pandud ja võin öelda, et oma lõbuks ma küll kuu aega lilledest ja lehtedest ei räägi.

6. Me saame aru, kui te olete ise lapse kodutöö ära teinud. Kasvage suureks ja laske oma lapsel koolis käia!

7. Kui koolis toimub mingi üritus, ei taha me veeta seda sinuga su lapsest rääkides. Selleks on eraldi aeg ja koht, luba meil üritust nautida.

Seotud lood:

Kallid õpetajad, kas teil on sellele nimekirjale veel midagi lisada?

Allikas: huffingtonpost.com