Soolane merevesi, päike ja sinu juuksed ei käi kokku! Saa teada, kuidas tasuks juukseid suvel hooldada, et need sügisel jätkuvalt elujõulised välja näeksid


Soolane merevesi, päike ja sinu juuksed ei käi kokku! Saa teada, kuidas tasuks juukseid suvel hooldada, et need sügisel jätkuvalt elujõulised välja näeksid
Foto: Nolan Marketti/Unsplash

Käisin hiljuti puhkusel ning tulin sealt tagasi pleekinud ja päikese käes kahjustunud juustega. Juuksuri juurde oli pisut piinlik isegi minna, sest tõesti polnud pilt väga ilus ja ta küsiski kohe, et kas ujusin soolases vees ja ei kandnud päikese käes mütsi. Tõsi, mis tõsi. Seetõttu otsustasingi pisut eksperdi käest uurida, kuidas peaks suvel oma juukseid hooldama, et need ka sügisel terved välja näeksid.

Minu küsimustele vastas Decoris salongi juuksur ja koolitaja Erica Roosimaa.

Mis ohustab meie juukseid suviti? Miks tuleks juukseid suviti kaitsta?

Suviti ohustavad meie juukseid enim päike ja kes sõidab lõunasse, siis loomulikult ka soolane merevesi. Kui soovid, et juuksed näeksid nälja terved ja elujõulised ja nad ei tuhmuks (eriti tumedapäistele ja punapeadele mõeldes), siis tuleb juukseid pidevalt kaitsta.

Millised tooted selle jaoks olemas on?

Kaitseks nende vastu on loodud hulganisti erinevaid tooteid. Ekstraniisutavad šampoonid ja palsamid, päikesekaitsesprei ja maskid on suvel sinu sõbrad. Minu enda suur lemmik on Balmain Sun Protection Spray, mis kaitseb lisaks päikese vastu ka soolase merevee ja kloorivee eest.

Kui suvi läbi, kas siis tasuks minna juuksurisse ja lasta korralikult juuksed korda teha?

Seotud lood:

Absoluutselt JAH. Tegelikult tuleks mõelda nende heale väljanägemisele juba ka kevadel. Nii igal aastaajal, aga eriti sügisel võiks mõelda sügavhooldavatele kuuridele, mida mõned brändid pakuvad.