Väikesed kodused seadmed — termomeeter


ilmapilt
Foto: Raivo Tasso

Paljud ei pea oluliseks endale termomeetrit koju soetada. Siiski on termomeeter väike, aga oluline seade, mis võiks olemas olla igas majapidamises. Kohe selgitame, miks.

Termomeetri tööpõhimõte on väga lihtne — välisseinale paigaldatakse spetsiaalne andur, mis kuvab toas oleval ekraanil välist temperatuuri, niiskust ja teisi olulisi näitajaid. Lisaks mõõdab toas olev termomeeter siseõhu andmeid. Tänapäevastel termomeetritel on ka mitmeid teisi funktsioone, näiteks on need varustatud raadio, kella või alarmiga. Termomeetri pealt on mugav vaadata, kui soojalt või lahedalt end riidesse panna ning kas kodu võiks rohkem kütta või hoopis tuulutada.

Lisaks on väikesed termomeetrid kena välimusega ning sobivad nagu valatult igasse interjööri. Termomeetreid on igas hinnaklassis. Hinnast oleneb termomeetri võimsus ning erinevate funktsioonide olemasolu. Termomeetrid on varustatud ka erineva haardeulatusega sensoritega — mõni töötab ideaalselt kuni 30 meetrise, teine aga vaid paari meetrise raadiusega.

Miks endale termomeeter osta?

• Näitab nii sise- kui välistemperatuuri
• Kuvab niiskustaset — sel moel teame, kuidas õue minnes riietuda
• Mõned mudelid on varustatud ka baromeetriga, mis näitab õhurõhku, tänu millele saame lihtsasti ennustada ka lähiaja ilma
• Osadel termomeetritel on ka kellafunktsioon, olles nii stiilne ajanäitaja
• Termomeetritel võib olemas olla ka raadio, kust on ideaalne ilmateateid kuulata
• Termomeetrid on varustatud äratuskellaga, mis on mugavam kui telefon, mille saad alarmi käivitudes kohe kinni lülitada. Nii garanteerid õigel ajal üles tõusmise
• Paljudel termomeetritel on olemas kalender, mistõttu ei ole vaja kalendrit eraldi soetatagi
• Mõned termomeetrid näitavad ka kuufaase, mida on igapäevaselt põnev jälgida

Seotud lood:

Termomeetrid töötavad üldjuhul 2-3 AA patareiga, mõned ka elektrienergiaga. See on väga mugav väike kodune seade, mis näitab nii õues kui toas olevaid temperatuure, kellaaega ja kalendrit ning peenemad mudelid on ka raadio eest.

Seetõttu on termomeeter väga mugav seade, mis võiks olemas olla igas kodus. Kuidas Sa muidu tead, mida õue minnes selga panna?