Suurem väsimus

Palavus puudutab otseselt meie väsimust. Väga palavate ilmadega tõuseb ka kehatemperatuur. Organism peab kulutama lisaenergiat selleks, et kehatemperatuuri reguleerida. See põhjustabki väsimusehoo, peavalu ja mõnikord võib lausa kaasa tuua iivelduse. Higistamine käigus kaotatud vee ja soola tõttu tekib vererõhu langus.

Sportlikud võimed kahanevad

Kui väljas on üle 30 kraadi kuuma, siis ära loodagi, et suudad rekordeid püstitada. Lihasvõime kahaneb palavate ilmadega. Sellisel ajal ei ole tavaliselt keegi oma parimas füüsilises vormis. Ka taastumine võtab rohkem aega, samuti võib kaasneda reflekside kadu. Täiesti normaalne, kui sa ei jaksa nii kiiresti kõndida, kui tavaliselt.

Söögiisu kaotus

Tegelikult ei ole meil väiksem söögiisu, lihtsalt keha ei vaja nii palju kaloreid tänu kõrgetele temperatuuridele. Seega kaasneb soov süüa kergemat toitu. Talveperioodil aga põletab keha rohkem kaloreid selleks, et sooja hoida ning seega tõuseb ka söögiisu.

Kehal on rohkem tegemist kehatemperatuuri alandamisega kui söögi peale mõtlemisega. Ta väldib seega liigseid pingutusi, milleks on söömine ja seedimine.

Milliseid reegleid peab järgima palavate ilmadega?

- Joo enne, kui sul tekib janu. Joo väikestes kogustes kogu päeva jooksul ja tarbi pigem jooke, mis on toatemperatuuril

- Väldi spordi tegemist ja treenimist päeva kõige palavamal ajal

- Võta rohkem aega taastumiseks peale treeningut

- Söö palju aed- ja puuvilju, mis sisaldavad rohkelt vett

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid