„Meditsiini areng on jõudnud nii kaugele, et praegu ei julge ma enam kellelegi öelda, et ta ei saa lapsi,“ tõdes Olev Poolamets. „Kui kõrges eas mehel kõik töötab, siis risk pärilikele probleemidele tõuseb, kuid kõik on võimalik. Minu rekordimees oli 90ndates eluaastates, kuid ta elas maal ja pidi bussipeatusesse 6 kilomeetrit jalgsi minema. Elu ei pea liiga mugavaks tegema.“

Bioloogilise isaduse eeldusena nimetas Olev Poolamets kvaliteetsete seemnerakkude olemasolu, mida mees saab tervisliku elustiiliga hoida: mõõdukus alkoholiga, kehaline aktiivsus. Kliinikus suudetakse nüüd ka kesise kvaliteediga seemnevedelikust elujõulised osad üles leida. „Sellegipoolest on elu tekkimine ime, kus matemaatilised tehted ei kehti,“ ütles Olev Poolamets.

Parimaks ajaks isaks saamiseks nimetas Olev Poolamets olukorda, kui mehel on naisega sobiv suhe. „Meestearstina arvan, et oluline on ka mehepoolne vastutuse võtmine. Pere toimimiseks tuleb pingutada, suhelda. Paljud seda kahjuks ei suuda,“ lausus Olev Poolamets. „Lapsed vajavad vastutustundlikke ja küpseid vanemaid ning turvalist keskkonda.“