1. Krooniline väsimus

Aeglase ainevahetusega inimesed tunnevad suurt väsimust ja energiapuudust. Kui sa magad piisavalt, aga tunned sellest hoolimata nõrkust, siis võib-olla on sul liiga aeglane ainevahetus.

2. Kaal ei alane

Kiire ainevahetuse korral põletab ainevahetus rutem kaloreid. Kui hoolimata kõikidest sinu pingutustest ei suuda sa üleliigsetest kilodest vabaneda või võtad sa kaalus hoopis juurde, või siis on väiksematki söögilauas liialdamist kohe kaalu pealt näha, siis on tõenäoliselt su ainevahetus liiga aeglane.

3. Külmad käed ja jalad

Kui su kehatemperatuur on madal ja su käed ja jalad on tihti külmad, siis on see märgiks liiga aeglasest ainevahetusest.

4. Kuivad ja katkised juuksed

Kuivad juuksed on ka märgiks aeglasest ainevahetusest. Kui su juuksed langevad välja või murduvad, siis vaata oma toidulaud üle.

5. Haprad ja murduvad küüned

Kui kilpnääre ei tooda piisavalt hormoone, siis on sul kilpnäärme alatalitlus. Kilpnäärme hormoonid mõjutavad aga ainevahetust. Murduvad ja lõhenenud küüned võivad viidata aeglustunud ainevahetusele.

6. Kuiv nahk

Kui su nahk tundub väga kuiv, siis võib-olla ei suuda metabolism oma funktsioone täita. Sa võid kontrollida oma naha seisukorda, vaadates küünarnukkide või kandade peal olevat nahka.

7. Magusaisu

Kui sul on tihti isu näksimise või magusa järele, siis võib see olla seotud energiakoguse vähenemisega, mida keha kulutab selleks, et alal hoida elulisi funktsioone.

8. Sa oled üle 60. aasta vana

Ainevahetus sõltub ka vanusest. Alates 40. eluaastast on soovitatav ainevahetuse kiirendamiseks tegeleda regulaarselt spordiga.

9. Sagedased peavalud

Ka peavalud võivad olla märgiks aeglasest ainevahetusest.

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid