1. Pane iganädalane toiduraha kõrvale ja pea sellest kinni

Tõenäoliselt on see üks parimaid nippe, kuidas toiduraha pealt kokku hoida. Kui sa jätad poodi minnes oma pangakaardi koju ja võtad kaasa ainult selle summa, millega sa oled arvestanud, ei kuluta sa rohkem asjade peale, mida sul vaja pole – nii jäävad hetkeemotsioonid ostmata. Kui sul on toidu jaoks minev eelarve olemas, siis tead sa täpselt, palju sa kulutada võid.

2. Tee nii, et su eelarve oleks suurem kui see, mida kavatsed kulutada toidu peale

See tundub küll kummaline, aga toimib. Kui sa sead endale liiga ranged piirangud, on sul raske neist kinni pidada. Kui sa jätad aga endale valikuks natuke ruumi, siis oled mõistlikum ja pingutad rohkem. Ning kulutad vähem.

4. Käi rohkem turul

Sageli on turul müüdav kaup poe omast odavam ja sealt saad sa ka parimat hooajalist kaupa ning võidad kvaliteedis.

5. Koosta ostunimekiri

Selleks, et osta ainult seda, mida sul vaja läheb, ja mitte midagi unustada, koosta alati ostunimekiri enne poodi minekut. Nii ei osta sa isu tekitavaid asju või lihtsalt midagi niisama kokku, mis kapipõhja vedelema jääb ja mida sul tegelikult vaja ei lähe. Ostunimekirja tehes säästad sa raha ja raiskad vähem toitu.

6. Koosta nädalamenüü

Ostunimekirja koostamiseks on sul vaja teha menüü. Nii tead sa täpselt, mida sa vajad oma toitude valmistamiseks, sa ei unusta midagi ja sa ei hakka ka ostma valmistoite viimasel minutil.

7. Kasuta allahindlusi ära

Mõnikord on päris kasulik allahindluste ajal osta hulgi. Nii saad sa kokku hoida päris kõvasti.

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid