Sul on janu

Kõige suurem viga, mida inimesed teevad, on juua vett ainult siis, kui tekib joogijanu. Janu on juba märk sellest, et su keha vajab kiiresti vett. Sellepärast tuleb juua regulaarselt vett ka siis, kui sul ei ole janu.

Sa kannatad peavalude käes

Sagedased peavalud on paljudel juhtudel märgiks sellest, et keha kannatab vedelikupuuduse käes. Veresooned vajavad normaalseks funktsioneerimiseks piisavalt vedelikku.

Uriini värvus on tumepruun või tumekollane

See on kõige suurem märk, mis viitab dehüdratsioonile ehk siis sa ei joo piisavalt vett. Kui sellega kaasnevad veel teised sümptomid nagu kõhukinnisus, südamerütmi kiirenemine, pearinglus, naha kuivus jne, siis kannatad sa raske vedelikupuuduse käes. Ära oota, kuni olukord läheb hullemaks.

Kuidas juua piisavalt vett iga päev?

Kuidas juua vett nii, et sellepärast ei peaks oma pead vaevama? Hoia väike veepudel kogu aeg käeulatuses, mida on hea kotti pista, kui sa välja lähed. Või teine nipp on see, et lisa oma joogiveele maitset. Paljudele tundub tavaline vesi liiga maitsetu. Lisa näiteks sidruniviile või puuviljatükke vee hulka. Või siis piparmündilehti.

Allikas: Kodused Lood

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid