Magneesium aitab väsimuse vastu, parandab keskendumisvõimet, mälu ja närvisüsteemi. Magneesium on eluliselt tähtis mikroelement, mille vaeguse all paljud inimesed kannatavad.

Millised märgid viitavad magneesiumi puudusele?

Silmalau tõmblused

On sul mõnikord tunne nagu silmalaud liiguksid tahtmatult mõne sekundi jooksul ja siis muutub olukord taas normaalseks? Silmalau tõmblemine ei viita enamasti tõsisemale haigusele, küll aga võib selle põhjustajaks olla magneesiumipuudus. Magneesiumipuuduse korral tekivad lihaste kokkutõmbed ja krambid, sealhulgas ka silmalaugu liigutavate lihaste kokkutõmbed.

Sa magad halvasti

Kui sa pole juba ammu korralikult välja magada saanud, siis nüüd sa tead, mida sa süüdistada võid. Sinu magneesiumitase on liiga madal. Magneesium aitab reguleerida ka und. Kui kehas on magneesiumivaegus, siis magab inimene halvasti.

Sul on probleeme pearinglusega

Peavalud, pearinglus ja iiveldused on peamised märgid liiga madalast magneesiumitasemest. Liiga väheses koguses ei suuda magneesium enam turgutada närvisüsteemi ja see põhjustab omakorda stressi ning väsimust.

Kui aga teised ja tõsisemad sümptomid peaksid tekkima, nagu depressioon, ärevus ja tunne nagu oleksid sipelgad jalas, siis on aeg minna arsti juurde konsultatsiooni.

Allikas: Kodused Lood