Nieuw Amsterdamil teatati 213 ehk üle 10% reisija haigestumisest. Meeskonnaliikmete seas oli 35 haiget ehk 4%.

Selle aastaga on teatatud sama paljudest haiguspuhangutest laevadel kui 2017. ja 2018. aastal kokku. 2019. aastal teatati 10 puhangust ja 2016. aastal 13 puhangust. Nendest 11st laevast neljal levis väga nakkav noroviirus, mis on tõenäoliselt reisijate oksendamise ja kõhulahtisuse põhjuseks.

„Juhtumid on olnud õnneks peamiselt kerged ja kiiresti mööduvad,“ kommenteeris laevameeskond.

Nagu ka teised viirusest mõjutatud kruiisilaevad, teatas Holland America Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskusele, et on suurendanud puhangu kontrolli alla saamiseks puhastus- ja desinfitseerimisprotseduure ning saatnud väljaheiteproovid laborisse põhjuse kindlakstegemiseks.

Kruiisiturism jäi koroonapandeemia ajal pausile ja seetõttu ei teatatud 2020. aastal ühestki seedetrakti haigusest ning 2021. aastal toimunud reiside ajal oli vaid üks puhang.

2022. aastal teatati vaid neljast puhangust, mille kohta Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskus ütles The Washington Postile, et see oli tõenäoliselt tingitud vähematest reisijatest ning põhjalikumast koristamisest, desinfitseerimisest ja kätepuhastusjaamade arvust, samuti meeskonna poolt serveeritavatest buffeedest ja füüsilisest distantsist - kõik meetmed võeti kasutusele tänu hiljutisele pandeemiale.

Kruiisiliidu avalduses The Washington Postile öeldi, et seedetrakti haiguspuhangud kruiisilaevadel on „väga haruldased“ võrreldes maismaal esinevatega.

Lisaks meeskonnale soovitatakse ka reisijatel teha kõik endast olenev, et hoida end, oma peret ja kaasreisijaid tervena.

Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskus soovitab tervena püsimiseks kruiisil sageli käsi pesta, piisavalt puhata ja ohtralt vett juua. Kui reisija näeb kedagi, kellel esineb oksendamist või kõhulahtisust, peab ta lahkuma lähiümbrusest piirkonnast ja teatama sellest meeskonnale.