„Minu praegune elukaaslane on ainus inimene, kes on suutnud mulle seksi ajal vibraatorit kasutades orgasmi pakkuda. Mõnikord saan orgasmi väga kiiresti, teinekord võtab see kaua ja vahel ei jõua ma selleni üldse,“ alustab levinud probleemi kirjeldamist keskealine naine.

Ma armastan oma partnerit ja pean teda uskumatult seksikaks meheks, tema ei teegi midagi valesti. Ma arvan lihtsalt, et viga on selles, et ma ei suuda seksi ajal oma mõtteid välja lülitada. Olen mures, et mu partner arvab, et ma pole enam atraktiivne või ei suuda talle enam rahuldust pakkuda. Ta on mulle kinnitanud, et see pole nii, kuid ma ei suuda sellele mõtlemist lõpetada.

Samas saan ma lihtsalt orgasmi üksinda oma seksleludega olles. Mida ma saaksin lõõgastumiseks teha? Kuidas oma aju välja lülitada?“

Seksterapeut soovitab järgmisi asju:

  • Hirm haavatavuse ees võib mõtted rändama viia ja inimene hakkab ise oma orgasme saboteerima. Sel puhul pead välja selgitama, mida vajad turvaliseks ja naudinguterohkeks seksiks.

  • Kui tegu on ärevuse või madala enesehinnanguga seotud mõtetest, siis on väga heaks abiks meditatsioon ja vajadusel ka terapeudiga rääkimine.

  • Püüa seksides orgasmile mitte mõelda, vaid keskendu tasasele eelmängule, mille eesmärk ei ole tingimata orgasmiga lõpetamine.

Allikas: Insider

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid