Uuringud on näidanud, et just stressi peetakse vaikseks tapjaks põhjusega. Kuigi see mõjutab meie kõigi tervist erinevalt, on tehtud kindlaks, et see võib paljudel juhtudel lõppeda insuldi või südamerabandusega.

Ent sageli, kui oleme ärevil ja ülekoormatud ning meie aju ei suuda rahuneda, tundub linade vahele hüppamine viimane asi, mida tahaks teha, ent see võib osutuda vajalikuks lahenduseks.

Nõustaja Tracey Sainsbury sõnab, et inimesed peaksid seksima palju rohkem, selle asemel et öelda seksist ära, kuna nad on stressis. „Heaoluhormoonid nagu dopamiin, oksütotsiin ja serotoniin aitavad meil stressile paremini vastu seista ja just seksiga saame nende kõigi tootmist suurendada. Niisiis peaks seks olema kindel osa meie rutiinist,“ selgitab Sainsbury.

„Ausalt öeldes ei pea seks olema alati ilus ja romantiline armatsemine. See võib olla ka kähkukas köögis või elutoa diivanil. See ei pea juhtuma öösel magamistoas,“ lisab ta.

Tracey soovitab kiireks seksiks kasutada näiteks lõunapausi päevadel, kui töötate mõlemad partneriga kodukontorist.

Ekspertide sõnul mõjub intiimsus soodsalt südametervisele, aitab võidelda infektsioonide vastu, vabaneda ninakinnisusest ja muuta enesetunnet kergemaks isegi menopausi ajal.

Ühe suhteeksperdi sõnul võib vähemalt kolm korda nädalas seksimine teha stressitasemega imesid.

Allikas: The Sun

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid