STARDUST – laboris kasvatatud teemantide kollektsioon!

Tegevjuhi Natalja Reinoja sõnul liigub GIVEN ikka globaalsete trendidega käsikäes ja mõtleb oma tegemistes alati nii ehete disainile kui ka ettevõtte jätkusuutlikkusele ja sotsiaalsele vastutustundele. Just seepärast toovadki nad sinuni uue kaubamärgi STARDUST kollektsiooni teemandid, mis on kasvatatud sertifitseeritud laboris kasutades jätkusuutlikke protsesse, mis tagavad suurepärase kvaliteedi ja taskukohased hinnad.

Sellisel viisil saadud kivid on väga huvitava kujuga ja looduslikest teemantide kollektsioonidest selliseid ei leia. Iga kiviga on kaasas ka sertifikaat, mis kinnitab selle päritolu, unikaalsust ja kvaliteeti!

Mis on laboris kasvatatud teemandid ja millised on nende eelised?

Laboris kasvatatud kalliskive kasvatatakse rangelt kontrollitud keskkonnas, kasutades arenenud tehnoloogilisi protsesse, mis dubleerivad tingimusi, milles teemandid looduslikult maakoore all tekivad. Loodusliku ja laboris kasvatatud mineraali koostis on identne – tegemist on süsinikuaatomitega, mis on paigutatud teemandilaadsesse kristallstruktuuri. See tähendab, et laboris loodud teemant on sama ehtne kui päris. Kuigi füüsikalised ja keemilised omadused on neil identsed, on laboris kasvatatud kivid tänu kontrollitud tehnoloogiale heledamad, selgemad, keskkonnasõbralikumad ja nende kättesaadavus vormi ja hinna osas on suurem.

Uue kollektsiooniga saad tutvuda ja soetada Given Viru keskuse kauplusest ning given.ee.

Ostes nüüd kaks ehet Stardust kollektsioonist, saad 20% soodustuse. Pakkumine kehtib kuni 31.08!

Moissaniidiga kollektsioon - taevalikult särav, uskumatult vastupidav ja vikerkaarevärvilistes toonides

Moissaniit on üks kõvemaid teadaolevaid mineraale ning sellel on mitmeid unikaalseid omadusi, mis muudavad selle populaarseks ehte materjaliks. Sageli võrreldakse moissaniiti just briljantidega. Tegelikult on aga esmapilgul kaks sarnast kivi väga erinevad. Ka maailmas teeb moissaniit üha aktiivsemalt võidukäiku uue põlvkonna briljandina, sest ületab ehete klassikalist kuningat oma vastupidavuse, heleduse ja hinna poolest. Moissaniiti peetakse kõige säravamaks kiviks ja selle vastupidavus ning läige on ainulaadsed. Lisaks tekib sellele korralikult lihvides see vikerkaarevärvide efekti.

Võrreldes teiste teemandi alternatiividega, mis võivad aja jooksul tuhmiks muutuda ja jääda läbipaistmatuks, on moissaniit sama stabiilne ja kuumakindel mineraal kui briljant. See ei muuda oma värvi ega optilisi omadusi.

Miks valida moissaniidiga ehted? Turundusjuht Margot Kadak juhib tähelepanu järgmistele eelistele:

  • Ökoloogiline ja eetiline mõõde. Teemandite kaevandamist seostatakse tihti keskkonna hävitamise ja sotsiaalsete probleemidega nagu inimõiguste rikkumine, ebainimlikud töötingimused ja kogukondade kultuurilise pärandi kahjustamine. Paljud inimesed eelistavad toetada ökoloogilisemaid ja eetilisemaid valikuid ning moissaniit on selles osas hea alternatiiv, kuna seda luuakse laboritingimustes.

  • Haruldane ja unikaalne. Kuigi moissaniit näen teemandiga sarnane välja, on nende optilised omadused veidi erinevad. Moissaniit võib särada rohkem kui teemant, tekitades nii uhke värvide mängu. Moissaniit peegeldab tagasi rohkem valgust ja erinevaid värvitoone kui teemant. Tema vastupidavus ja läige on ainulaadsed ning seda peetakse kõige säravamaks kiviks. Õigel poleerimisel loob moissaniit vikerkaareefekti.

  • Taskukohasem hind. Moissaniit on tehislikult loodud mineraal, mis on teemandi sarnane, kuid selle tootmise protsess on palju odavam kui loodusliku teemandi kaevandamine. Seetõttu on moissaniidiga ehted tavaliselt oluliselt odavamad kui teemandiga ehted. Kui soovite kaunist säravat kivi, kuid eelarve on piiratud, võib moissaniit olla hea valik.

  • Vastupidavus. Moissaniit on kõvaduse skaalal saanud hindeks 9.25. Seega on see üldiselt väga vastupidav ja kriimustuskindel materjal, mis sobib hästi ehetes kasutamiseks. Selle kõvadus on lähedal teemandi omale, mis mille hinne kõvaduse skaalal on 10. See tähendab, et moissaniit on väga vastupidav ja kriimustuskindel ehk suurepärane valik just igapäevaseks kandmiseks.

Lõplik valik moissaniidi või teemandi vahel sõltub isiklikest eelistustest, eelarvest ja väärtushinnangutest. Mõlemad kivid on ilusad ja pakuvad omaette võlusid. Oluline on leida ehe, mis kõnetab ja peegeldab isikupära ja stiili.

Moissaniidiga ehetega tutvu GIVEN Ülemiste keskuse kaupluses või given.ee.

Ostes nüüd 2 kuldehet, saad koheselt -30%. Pakkumine kehtib kuni 31.08

Jaga
Kommentaarid