Veel enne, kui hakata lisavarustust kaasa pakkima, tuleks üle vaadata, kas sõiduk vajab enne reisi hooldust ja kas autos on olemas kõik kohustuslik. Ohukolmnurk, tõkiskingad, tulekustuti ja auto dokumendid ei tohi Mobire Eesti AS-i teenindusjuhi Gert Vati sõnul reisile minnes kunagi autost puududa. Kui reisid välismaale, siis veendu, et oled sõiduki passis kirjas kasutajana või sul on kaasas sõiduki kasutamise kirjalik volitus.

Kontrolli üle autoapteek

Ehkki esmaabikomplekt peaks olema autos igal juhul alati olemas, tasub see enne reisimist üle vaadata. Kontrolli, kas seal on piisavas koguses plaastreid, sidemeid, desinfitseerimisvahend ja muud esmased abivahendid.

Pikemate reiside korral tasub sinna alati lisada esmatarbe ravimeid, nagu näiteks valuvaigistit ja ootamatute toidumürgistuste tarbeks ka seedimist toetavaid preparaate. Olles korralikult valmistunud, saab olla kindel, et ootamatute tervisemurede korral on kõik vajalikud vahendid käepärast.

Joogivesi

Pikema istumise ajal vajab keha rohkelt vedelikku. Kui reisid näiteks metsa või muusse vähese asustusega piirkonda, ei pruugi olla sealt kuigi kerge joogivett leida. Valmistu ja hoia autos mõnda pudelit joogivett.

Võid autosse panna ka jahutuskoti, et eriti kuumadel suvepäevadel vesi jahedana hoida. Veendu, et kõigil reisijatel oleks alati juurdepääs puhtale veele, et tagada pikematel autosõitudel nende heaolu ja mugavus.

Autolaadija nutiseadmetele

Kui sõidad endale tundmatusse kohta, soovid seda tõenäoliselt teha mõne telefonirakenduse abil. Kõigis piirkondades ei pruugi alati head mobiililevi olla ja õigesse kohta jõudmiseks on mõistlik alla laadida kaardirakenduse offline-kaart. Kuid selleks, et nutisõber alt ei veaks, võta kaasa laadija, millega seadmeid autos laadida.

Kui võtad kaasa muid seadmeid peale telefoni, siis veendu ka nende laadijate olemasolus. Sedasi tagad, et kõik seadmed on alati laetud ja kasutusvalmis. Reisidel on hea abimees ka akupank, millega saad seadmed täis laadida isegi siis, kui elektrit parajasti pole.

Padi, tekk ja madrats

Pikemad reisid võivad tähendada ka autos magamist. Selleks et sa magades kangeks ei jääks, võta kaasa kaelapadi ja isegi tekk, et end mugavamates tingimustes välja puhata. Pehme padi võib ära hoida kaela- ja seljavalu. Vähetuntud nipp on panna roolis olles padi käe alla, siis ei väsi käsi pikal sõidul ära.

Kui plaanid öö autos veeta, siis aitab hädast välja madrats, mille saad paigutada tagaistmele. Seekaudu saad luua kodusema keskkonna ja tagad parema unekvaliteedi, et järgmisel päeval täisenergiaga reisida.

Prügikast

Pikemalt autos viibides tekib ikka olmeprügi, mis kipub enamasti autosse laiali jääma. Et end autos mugavalt tunda, hoia enda ümbrus korras. Selleks võta kaasa miski, mida saad kasutada prügikastina. Kommipaberite, tšekkide ja muu prügi hoiustamiseks sobib hästi ka lihtsalt mõni purk või tops, mida tühjendada peatuspaiga suuremasse prügikasti.

Temperatuurile vastav riietus

Suvise palava ilmaga kiputakse autos jahutuse saamiseks konditsioneer põhja keerama. Tegelikult peaks lähtuma põhimõttest, et salongi temperatuur võib olla välistemperatuurist kõige rohkem 2-3 kraadi madalam. Suurema erinevuse korral on oht külma saada ja isegi haigeks jääda. Pane selga pigem õhukesed riided, millega palav ei hakka.

Kui su autol on nahkistmed, võid istumise alla panna näiteks rätiku või muu naturaalsest materjalist riide, et palavaga nahk istme külge ei kleepuks. Sedasi saad sõidust rõõmu tunda ka päikesepaisteliste ja kuumade ilmade korral.

Suvisteks reisideks pakkimise nõu annab auto täisteenusrenti pakkuva Mobire Eesti AS-i teenindusjuht Gert Vatt.