20 kodust nippi nohu vastu
Kui ninas asuvad väikesed veresooned laienevad, tekib limaskesta turse, mille tulemuseks ongi kinnine nina. Kui limaskestale satuvad bakterid ja haigusetekitajad, üritab keha nende vastu võidelda, suurendades lima hulka, mistõttu hakkab nina “jooksma”.
Tänapäeval on nohu leevendamiseks olemas väga palju apteegivahendeid alates tilkadest ja lõpetades tablettidega. Enne aga, kui ummisjalu apteeki ruttad ja käe värviliste tablettide poole sirutad, loe, kuidas saad end ise kodus aidata.
Kui küüslauk kohe kuidagi kurgust alla minna ei taha, riputa see niidi otsas kaela ja kasuta nohu ajal ka magamistoa dekoreerimiseks. Kooritud küüslauguküüs pane aga ninna (siinkohal oleks ehk paslik öelda, et seda meetodit oleks mõistlik harrastada koduseinte vahel, tööl või kaupluses küüslauguküüned ninas ringi käia võib olla suhteliselt totakas vaatepilt).
Küüslauku peaksid ninna panema vaid täiskasvanud, lastel võib see limaskesti ärritada.
Sama toimega on ka värske kalanhoemahl.
Sega pool lusikatäit soola sooja (mitte kuuma) veega, vala vedelik peopesale või spetsiaalsesse kannukesse, hoia üht ninapoolt kinni ning teisega tõmba vedelik ninna. Vett liiga soolaseks ei maksa teha, see võib limaskesti ärritada.
Kui nohu kestab kauem kui nädala, kui tegemist on kroonilise või allergilise nohuga või kui lisaks n-ö tavalisele nohule esinevad ka muud sümptomid (palavik, köha, peavalu, lihasvalud jms), pöördu arsti poole!