Kuidas jõulu oodata
Jõulud koos sõpradega
Just traditsioonid ongi need, mis muudavad jõulud aasta kõige hingesoojendavaks kogemuseks. Kuna tegu on eelkõige perele suunatud pidupäevaga, siis on jõulueelses sagimises nii kerge kaotada sidet sõpradega. Kuid hingepühade jagamine lähedasemate sõpradega, isegi kui nad on meist geograafiliselt nii kaugel, on nende pühade puhul väga oluline. Kuigi sageli väga raske leida aega eemalolijatega kontakti võtmiseks, siis teadke: te olete endale hiljem tänulikud leitud hetkede eest.
Külmades piirkondades, kus pimedus saabub varakult, võiks endale ja oma sõpruskonnale pakkuda romantilist piknikku kuuvalgel. Just detsembri lõpus on sellel aastal täiskuu, mis selgel õhtul looks kokkusaamisel lähedasemate sõpradega, ja miks mitte ka heade naabritega, just õige meeleolu. Grillides jõulutulel külma õhtu soojendamiseks ühtteist, võite kindlad olla, et kuuvalgusest üleujutatud õuel maitseb iga pakutud lonks ja suutäis täiuslikult. Noorem rahvas võiks ette võtta isegi kena seljakotiretke kuhugi kaugemale, mis meeldivas seltskonnas kujuneks kindlast üheks aasta lõpu meeldejäävamaks sündmuseks.
Kui teil on vähegi võimalik, siis võiks nädala, mis jääb jõulude ja uusaasta vahele, endale vabaks teha (nagu see mujal maailma riikides enamasti ka ametlikult on) ning veeta see aeg lävides heade sugulaste- ja tuttavatega. Alati pisut nostalgiliseks tegev aasta lõpp on selleks just sobiv: käige külas ning võtke ise külalisi vastu. Kaunimad hetked oma kokkusaamistest võik jäädvustada videole ning nii saavad ka eemalviibijad osa tekkinud meeleolust ning võivad end tunda kasvõi mingilgi määral osalisena toimunus. Ehk ei tundugi siis kodust ja omastest eemalolek nii valulik. Ja ärge jätke sellisteks kokkusaamisteks jõululaupäeva õhtut, see kuulub perele, vaid just kõiki neid teisi.
Romantilisi jõuluideid
Päris raske on säilitada kogu selles pühadeaegses sagimises: pidudes, osturallis, kokanduses jms., romantikat: suunatust armastusele, andestusele ja kõikmõistvusele, milles tegelikult peitubki kogu jõulude idee. Kuidas siis tallel hoida või tagasi tuua oma pühadesse vajalik killuke jõuluromantikat? Siinkohal oleks vist sobilik aeg meelde tuletada juba ununema kippuvat (mõnele aga päris tundmatut) ja püüda rääkida üksteisega lillede keeles.
Vanades lilleaabitsates liigitati erinevaid lilleliike ja -värve kindlate tähenduste järgi ja neis rõhutati taas ja taas, et vaja on kõike teha ning anda armastusega, siis kandub see läbi lille andjalt edasi saajale.
Need kaks nädalat, 24. detsembrist kuni 6. jaanuarini, kestab müstiline jõuluaeg, mis annab võimaluse kõige lähedasematele oma tõelisi tundeid näidata. Oleme ju eriti meie, eestlased, oma tunnete väljendamisega eriti kitsid. Aidaku meie sõnu säästa ja tundeid edasi anda jõulud läbi lillede!
Soovides teisi oma tunnetega üllatada, võimendage seda lillede panekuga erinevatesse, teie jaoks eriliselt tähenduslikesse, paikadesse. Lillevalik on suur, kuid algatuseks võtaks käsile klassikalise armastuse lille — roosi. Siinkohal mõned tuntumad lahtiseletused roosidele ja kes teab, äkki suudategi roosidega mõne tuhmuma kippuva tundetahu taas särama panna:
Kui soovite kõiki oma tundeid näidata vaid oma armsamale, siis ka siin on oma klassikalised võtted:
Ja muide, jõulupuu ei pea olema ehitud vaid girlandide, säravate munade, tähtede ja kulla ning karraga. Ehtsale puule sobivad suurepäraselt ehtsad asjad. Sügavrohelisel kuusel mõjuvad imekaunilt sinna riputatud kollased sibulõunad, spetsiaalselt selleks küpsetatud valge glasuuriga piparkoogid, valged ja punased vahaküünlad ja, kellele kirevus meeldib, võiks okstele siduda laiast paelast lipstükke. Tulemus on uskumatult ilus!
Ja veel üks tõeliselt ilus komme Ameerikast. Seal paigutatakse kõik, ka posti teel saadetud ning varem kohale jõudnud, kingitused kuuse alla põrandale. Seal nad siis seisavad ja ootavad oma õiget aega. Minu arvates lisab see jõulukuusele palju juurde.