Karmen Vospert annab nõu: “Nii lihtne on paari väikse asjaga teha sellest samast riietuskomplektist uus look — pidulikust argine, sportlikust šikk jne. Oskuslik lisandite kandmine teeb kõige lihtsamast komplektist hetkega elegantse või hoopis vastupidi. Lisandid on ka prantslannade kui üldtunnustatud stiilietalonide kindel trump.”

Ta märgib, et vööd, kotid, jalatsid, ehted, peakatted ja sallid on need, mis tihti just esimesena tõmbavad tähelepanu ning räägivad kandja kohta kõige rohkem. “Eriti kui oled mõne alternatiivse stiili kandja, aga nt korralik kontoririietus seda just ei soosi, siis aksessuaaridega saab oma lemmikstiilile ikkagi truuks jääda.”

“Lisanditega saab nö ühendada komplekti tervikuks ja nad panevad täpi “i” peale. Kui soovid kanda nt värvilisi kingi või kotti, on kaval sama värvi korrata kas kaelkees, kõrvarõngas või rätikus — see loob ühtse ning läbimõeldud välimuse. Reisimisel on erinevad lisandid aga täiesti asendamatud kui just ei soovita lisakilosid oma reisipagasisse.”

Vospert kirjutab oma blogis, et aksessuaare pole kunagi liiga palju ning samuti on tark neid omamoodi koguda. “Vähemalt mu enda puhul on küll nii, et vahel ei kanna mõnda ehet tükka aega, aga siis võtan jälle kasutusse. Eheteid on väga lihtne ka ise teha vähimagi käsitööoskusega inimesel ning net on selleks lõputute võimaluste ja erinevate õpetuste inspiratsioonikoht. Löö aga Google`isse märksõna DIY ja erinevaid juhtnööre tuleb robinal. Ka second-handid ning kirbukad on lisandite soetamiseks head kohad.”

Vaata lisaks Karmen Vosperti blogi Stiilinurk.