Sul läheb vaja:

* vana blenderit;

* keskmise suurusega klaaskaussi ja lusikat, mida sa enam söögitegemisel ei kasuta.

Kasutuses olevate kööginõudega ei soovita isegi looduslikke ilutooteid valmistada, kuna neile võib jääda jääke ja mesilasvaha võib nõudelt raskesti maha tulla.

Koostisained:

  • Kolmveerand tassi vabalt valitud puhast õli (soovitatavalt magusa mandli õli, mis imendub hästi naha sisse ja ei jäta seda rasuseks)

  • Üks tass puhast vett (või ka riisi- või roosivett)

  • Kaks supilusikatäit mesilasvaha (NB! Kui oled mee või mesilasvaha vastu allergiline, siis ei soovita mesilasvaha kasutada.)

  • 30 tilka eeterlikku õli (näiteks lavendel, ylang-ylang, bergamot vm.) Lavendel on üks parimaid, kuna lõhnab hästi ja ravib samas ka päikese- ja muid põletusi ning mõjub taastavalt kõikidele nahatüüpidele. Väldi aroomiõlisid, sest need on sünteetilised.

  • Väikest klaaspurki või -topsi kreemi säilitamiseks.

Toimi järgnevalt:

Pane mesilasvaha graanulid või sellest lõigatud õhukesed laastud koos õliga kuumuskindlasse anumasse.  Aseta anum veega poolenisti täidetud poti sisse ja kuumuta, kuni mesilasvaha üles sulab. Seejärel eemalda anumad kiiresti tulelt ja jahuta hetke, kuid ära lase mesilasvahal uuesti tahenema hakata.

Vala tassitäis vett blenderisse ja sulge kaas. Pane masin suurel kiirusel tööle ja hakka õli segu vee hulka valama (soovitatavalt läbi selleks mõeldud avause kaanes). Vesi hakkab õli juurde valades paksenema, kuid jätka valamist, kuni kõik on otsas.

Sega eeterliku õli tilgad kreemi hulka ning vala see klaaspurki, eemaldades viimsedki jäägid blenderist.

Kreem säilib jahedas umbes kuus kuud, nii et värskuse tagamiseks soovitame hoida seda külmkapis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid