1. Söö sinistelt taldrikutelt — sinine värv vähendab söögiisu ja rahustab, mistõttu sa ei ahmi endale toitu sisse ning saad kohe aru, kui kõht on täis.

2. Söö hommikusöögiks muna — munadest saad korraliku koguse proteiini, mis tekitab pikemaks ajaks täiskõhutunde ning seetõttu tunned päeva jooksul vähem vajadust näksida.

3. Võta suurem kahvel — sest väikese kahvliga süües arvad sa, et ei saa korraga piisavalt toitu kätte ning võtad rohkem ampse. Suure kahvliga süües petad end ära ja arvad, et kõht saab kindla peale korralikult täis. Loomulikult pead siinkohal end kontrollima ja lõpetama söömise siis, kui kõht on täis, mitte liiga punnis.

4. Lülita teler välja — et saaksid toidust täieliku naudingu ning täiskõhutunde, söö köögis ja keskendu ainult toidule. Telekat vaadates ei pane sa tähelegi, kuidas käsi järjest laualt toitu suhu transpordib, rääkimata sellest, et märkaksid, mil kõht täis on.

5. Pane taldrik toitu täis — vali alati väiksemad taldrikud ning täida need toiduga. Su aju mõtleb: taldrikutäis toitu = kõhutäis ja sa ei tunne vajadust taldrikut veel teist korda täis laadida.

6. Unusta majonees — võileibadele ja salatitele piserda parem sidrunimahla ning jäta majonees ära. 100 kalorit päevas nagu naksti kokku hoitud!

7. Pane kohvi sisse vähem suhkrut — kui armastad kohvi juua kahe suhkruga, vähenda kogust ühele lusikatäiele.

8. Ära luba endale vabu nädalavahetusi — st dieedivabu. Kui tahad kaalust alla võtta, pead oma plaanist kinni pidama iga päev, kuni soovitud kaal on saavutatud. Ühe lohaka nädalavahetusega võid oma terve nädala pingutused lihtsalt ära nullida.

9. Lõõgastu — stress ei lase su kaalul langeda. Mida õnnelikum, rahulikum ja lõõgastunum sa oled, seda kiiremini kilod kaovad.

10. Võta väiksem lõuna — makaronide asemel eelista salatit ja hoiad iga päev vähemalt 250 kalorit kokku.

11. Anna isudele järele — kui tunned, et minestad, kui šokolaadi ei saa, siis võta see üks tükk (mitte terve tahvel), naudi seda ja ära tunne süümekaid. Kui keelad endale kõike, mida hing ihkab, muutub dieet sulle kiiresti vastikuks, lähed stressi ja siis oleme tagasi punktis number 9.

12. Näksi pähkleid — pähklitest saad vajaliku koguse rasva ja proteiini, mis annavad su kehale signaali, et oled rahul, õnnelik ja su kõht on täis. Tulemusena rahuneb su seedesüsteem, kõht püsibki kauem täis, sul on terve päev piisavalt energiat ja sa ei tunne vajadust kiirete kalorite järele.

13. Võta neli ampsu — esimesed neli ampsu mistahes toidust pakuvad suurimat naudingut! Kui sa ei suuda koogitükist loobuda, võta sellest vaid esimesed neli ampsu, naudi neid ning suundu tervisliku toidu juurde tagasi. Veel parem — võta klaas vett.

14. Ära pane serveerimisaluseid söögilauale — sa sööd 20% vähem, kui laual on ainult taldrikud ja klaasid ning toiduvaagnad, millelt juurde võtta, on köögis.

15. Mine kohe pärast sööki jalutama — vähemalt 1000 sammu pärast sööki annavad sulle hea enesetunde ning aitavad seedimisele kaasa.

16. Alusta toidukorda salati või supiga — suur tõenäosus on, et saad sellest juba kõhu täis ning rammusa pearoa jätad üldse puutumata või võtad sealt vaid mõned ampsud.

17. Vaheta piimašokolaad tumeda šokolaadi vastu — saad vähem kaloreid ja rohkem tervislikke toitaineid!

18. Mõtle, miks sa tegelikult tahad kaalu langetada — kui teed seda kellegi teise pärast, oled juba eos läbi kukkunud. Samuti siis, kui su eesmärk on üheks õhtuks ühte kleiti mahtuda. Need kilod tulevad kiiresti tagasi.

19. Võta päikest — nii palju kui võimalik, viibi päeval õues päikese käes. Värske õhk ja päike tõstavad su tuju ning sa ei tunne vajadust lohutussnäkkide järele.

20. Jäta paar viimast ampsu järele — see jutt, et taldrik tuleb alati tühjaks süüa, õigustas end nälja ja vaesuse ajal. Praegu ei ole probleemiks toidupuudus, vaid ülekaalulisus. Tee oma tervisele teene ja lõpeta söömine siis, kui kõht on täis. Seda ka sel juhul, kui taldrikul on veel jääke, mis tuleb pärast prügikasti visata.

Allikas: iVillage/Naisteka arhiiv

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid