1. Naistearst ei tohi sulle etteheiteid teha

Loomulikult peab naistearst küsima sinult väga isiklikke küsimusi sinu intiimelu kohta, aga ta ei tohi iialgi öelda, et sa oled käitunud valesti ja oled ise süüdi selles, mis olukorras sa oled. Günekoloog peab sind ravima ja jagama soovitusi, kuidas saaksid oma tervist paremini hoida, aga ta ei tohi sinu tehtud valikuid või elustiili hukka mõista.

2. Günekoloog ei tohi sulle peale suruda enda isiklikke vaateid

Seda, kas sinu arst näiteks pooldab aborti või mitte, ei pea sina kunagi teada saama. Samuti ei tohi ta öelda sulle seda, et tema arvates on sul (olnud) liiga palju partnereid vms. Sinu keha puudutavad otsused on ainult sinu enda teha ja günekoloog võib ainult neutraalsel moel selgitada, mida üks või teine otsus võib kaasa tuua. Kui arst astub sellest piirist üle, võid sa konsultatsiooni lõpetada ja pöörduda abi saamiseks teise arsti juurde.

3. Günekoloog ei tohi sulle ilma sinu teadmata ühtegi testi teha

Arst peab sulle selgitama, milliseid proove ta võtab. Kui sulle jääb miski arusaamatuks, mida ta su “alumisel korrusel” parajasti teeb, on sul alati õigus seda küsida ning temal on kohustus see sinule arusaadavalt ära seletada.

4. Naistearst ei tohi sind kunagi enda keha pärast halvasti tundma panna

Õnneks muidugi sellist asja ehk tihti ette ei tule… Ometi on naised tunnistanud, et günekoloog on kommenteerinud nende raseeritud/raseerimata intiimpiirkonda ja teinud negatiivseid kommentaare tätoveeringu või needi kohta intiimpiirkonnas. Ka patsiendi kehakaalu ei tohiks naistearst kommenteerida, välja arvatud juhul, kui üle- või alakaal on juba tervisele ohtlik.

5. Günekoloog peab enne iga protseduuri sulle selgitama, mil määral võib see valus või ebameediv olla

Et sa tunneksid end günekoloogi toolis mugavalt, peab arst sulle alati teada andma, kui ta lihtsalt läbivaatust teeb ja hoiatama enne, kui ta teeb midagi, mis võib tekitada ebamugavustunnet või valu.

Allikas: Seventeen

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid