Tütretirts Ellen (3) tuli kaksteist aastat koos olnud Evale ja Mardile kingiks pärast pikka-pikka ootamist täiesti ootamatul moel. Eva oli olnud kordi murdumise äärel, sest iga luhtunud IVF tõstis vaimset pinget ja pani proovile tema hapra füüsise.

Eva ema Endla suri neli aastat tagasi, üheksa kuud enne Elleni sündi. Pärast seda oli Evale kõige suuremaks toeks ämm. “Ilma Mardi emata oleks mul väga raske olnud,” tõdeb Eva. Naine nägi ka, kui suurepärane vanaema oli Endla oma kahe vanema tütre lastele, kui suure südamega. “Olen mõelnud, et kui ma üldse kunagi suudaks olla nii hea ema või vanaema nagu tema, oleks maailm palju parem paik,” arutleb Eva. “Aga ka nii võib olla, nagu räägitakse, et kui oma lastega pole väga palju aega tegeleda olnud, pühendud lapselastele topelt.”

Paraku Endla oma seitsmendat lapselast Ellenit ei näinudki, sest suri veebruaris. Ellen saabus nende ellu novembris, täites Eva jaoks justkui emast jäänud tühimiku. “Ju oli Elleni tulek märguanne, et mul on lõpuks aeg pesamuna staatusest loobuda ja ise vastutus võtta,” oletab ta.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega